30 شهریور 1397 ساعت 21:47
 
 

اوقات شرعی

 
 


خطبه ها

خطبه ها

خطبه های نماز جمعه 23شهریور ماه 97

خطبه اول 23/6/97
موضوع خطبه: ارزشهای عاشورا
عنوان خطبه:قیام امام حسین(ع)
به مناسبت ايام محرم و عاشوراي حسيني به لطف خدا و انشاءالله در محرم و صفر در خطبه اوّل راجع به قیام امام حسین و ارزشهای متجّلی در قیام عاشورا را در محضر شما نمازگزاران و مخاطبین عزیز بحث گذاشته و گفتگو خواهیم کرد .
در نظام خلقت ، خدای متعال تمام مخلوقات را سیر تکوّن داده تا به هدف از موجودیت خود برسند- اما این صیرورت تکوّن در مخلوقات متفاوت است گاهی مثلاً سنگ که باید لعل یا عقیق گردد شاید چند میلیون سال طول بکشد تا با فعل و انفعالات آرام تبدیل به موجودیّت جدید گردد .
گاهی فُسیلهای طبیعی صدها هزار سال طول می کشد تا در دل زمین تبدیل به نفت و یا ذغال سنگ و یا معدن دیگر گردد .

ادامه مطلب: خطبه های نماز جمعه 23شهریور ماه 97

خطبه های نماز جمعه 16شهریور ماه 97

خطبه 16/6/97= امام جمعه موقت ابرکوه: حجت الاسلام تقی فتاحی
حجت‌الاسلام‌والمسلمین تقی فتاحی امام‌جمعه موقت ابرکوه، در خطبه‌های نماز با اشاره به احتکارهای اخیر و دستگیری برخی عوامل آن، اظهار کرد : بحث بیت‌المال و حفاظت از آن بسیار حائز اهمیت است، که نباید گذاشت ریالی از آن به‌ناحق هزینه شود.
حجت‌الاسلام فتاحی گفت : اقتصاد سالم درگرو سرمایه‌های سالم است که در تولید و ارائه خدمات صرف می‌شود. افرادی که فکر می‌کنند می‌توانند با پول‌های بیت‌المال برای خود احترام، جایگاه و پست و مقام بخرند کاملاً در اشتباه هستند. بیت‌المال صاحب دارد.
وی تصریح کرد : لذا مسئولین باید به خود بیایند و با طرح مبارزه با مفسدان اقتصادی و دانه‌درشت‌ها موافقت کنند، تا بتوانند امید و اعتماد مردم را جلب کنند. زیرا درخواست برخورد قانونی، جدی و قاطع و جبران خسارت‌هایی که مفسدان اقتصادی به کشور وارد کردند، حق ملت است.
فتاحی، بابیان برخی بیانات رهبر معظم انقلاب در این زمینه گفت : عدالت، پاک‌دامنی، پارسایی و با مردم بودن چهار شاخصه حکومت علوی است.
امام‌جمعه موقت ابرکوه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 17 شهریورماه سال 57 عنوان کرد : این روز یکی از وقایع تاریخ‌ساز کشور ایران بود که از ثمره آن درخت تنومند انقلاب اسلامی به بار نشست.
وی، در آستانه فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، تأکید کرد : یکی از درس‌های پندآموز واقعه کربلا و هدف عمده قیام امام حسین (ع) این بود که جامعه را از ظلمت و بی‌بصیرتی و انحراف از خط رسول خدا (ص) و اهل‌بیت علیهم‌السلام نجات دهد.
فتاحی خاطرنشان کرد : در سال گذشته بیش از 800 میلیون ریال کمک‌های مردمی جهت تأمین مایحتاج دانش آموزان در سطح شهرستان جمع‌آوری شد. لذا از مردم می‌خواهیم امسال نیز برای این امر خداپسندانه و در راستای باقیات و صالحات، دست خانواده‌های نیازمند را بگیرند، تا خدا دستشان را بگیرد.
خطیب جمعه ابرکوه، ضمن تشکر از برگزاری رزمایش خدمت‌رسانی به مردم، گفت : رزمایش خدمت و نمایش اقتدار بسیج عاشورایی حضرت محمد رسول‌الله 2، نماد حفظ انقلاب و ارزش‌های اسلامی است.
فتاحی در پایان بیان کرد : بسیجیان شهرستان روز گذشته در این رزمایش نشان دادند، بسیج پشتیبان و حامی مردم به‌ویژه مستضعفین است.

خطبه های نماز جمعه 9شهریور ماه 97

خطبه 9/6/97= امام جمعه موقت ابرکوه: حجت الاسلام تقی فتاحی
امام‌جمعه موقت ابرکوه:هر کس در هر جایگاه و مسئولیتی، باید نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشد
امام‌جمعه موقت ابرکوه گفت : یکی از پیام‌های طرح سؤال از رئیس‌جمهور این بود، که هر کس در هر جایگاه و مسئولیتی قرار دارد باید نسبت به عملکرد خود در برابر مردم پاسخگو باشد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین تقی فتاحی امام‌جمعه موقت ابرکوه در خطبه‌های نماز، با اشاره به اقدامات مسئولین مربوطه در خصوص پیگیری و دستگیری افرادی محتکر اظهار کرد : باید با جدیت و قاطعیت با افرادی که با احتکار کردن میلیاردی مواد غذایی و اجناس اولیه موردنیاز مردم، موجبات نگرانی آنها را فراهم می‌کنند، برخورد شود.
حجت‌الاسلام فتاحی ادامه داد : با اجرای مجازات این متخلفان، دیگران که خیال بد در سرخود می‌پرورانند، حواسشان را جمع خواهند کرد.
فتاحی با اشاره به جلسه طرح سؤال مجلس از رئیس‌جمهور گفت : مجلس وظیفه دارد نسبت به عملکرد دولتمردان نظارت داشته باشد و در صورت مشاهده کم‌کاری با تذکر، سؤال، استیضاح و تحقیق و تفحص، از آنها پاسخ بخواهد.
امام‌جمعه موقت تصریح کرد : این برخورد مجلس نشان داد؛ هر کس در هر جایگاهی که هست باید به جدیت برای خدمت به مردم تلاش کند و تا بتواند نسبت به مسئولیت خطیر خود در برابر خداوند پاسخگو باشد.
وی، در بخشی پایانی خطبه‌ها با اشاره به فرارسیدن زمان ثبت‌نام داوطلبان مدارس علمیه ، تأکید کرد : با توجه به اینکه تحصیل در حوزه‌های علمیه می‌تواند برای فرزندان ما آینده‌ساز باشد و در رشد اخلاقی و علمی آنان مؤثر است، توصیه می‌کنم شهروندان نسبت به سرمایه‌گذاری مادی و معنوی در حوزه علمیه شهرستان، اقدام کنند.

خطبه های نماز جمعه 2شهریور ماه 97

خطبه 2/6/97= امام جمعه موقت ابرکوه: حجت الاسلام تقی فتاحی
حجت‌الاسلام‌والمسلمین تقی فتاحی امام‌جمعه موقت ابرکوه، گفت : آمریکا در مذاکرات با الفاظ اطمینان‌بخش وارد می‌شود، در حین راه با دبه کردن و چانه‌زنی، وعده‌های خود را انکار و از طرف مقابل عمل و امتیازات نقد می‌خواهد.
امام‌جمعه موقت ابرکوه در خطبه‌های نماز، ضمن تبریک عید سعید غدیر خم اظهار کرد : این عید، عید اکمال دین و اتمام نعمت بر امت رسول‌الله است، زمانی که واقعه غدیر خم صورت گرفت، جبرئیل بر پیامبر اکرم (ص) نازل شد و گفت؛ امروز حجت بر امت تمام و دین کامل شد.

ادامه مطلب: خطبه های نماز جمعه 2شهریور ماه 97

خطبه های نماز جمعه 26مرداد ماه 97

خطبه اول 26/5/97= امام جمعه موقت ابرکوه: حجت الاسلام تقی فتاحی
امام‌جمعه موقت ابرکوه:امروز اگر هوشیار نباشیم کودتای 28 مرداد تکرار می‌شود/ با گرفتن جشن 40 سالگی انقلاب، ثابت می‌کنیم هیچ قدرتی حریفمان نیست
حجت‌الاسلام‌والمسلمین تقی فتاحی امام‌جمعه موقت ابرکوه  گفت : همان‌هایی که 28 مرداد سال 1332، علیه ملت ایران و آیت‌الله کاشانی کودتا کردند، امروز تلاش می‌کنند که در مقابل آمریکا کوتاه بیایم.
امام‌جمعه موقت در خطبه‌های نماز در آستانه سالروز کودتای 28 مرداد اظهار کرد : باید از درس‌های تاریخ عبرت گرفت. همان‌هایی که در این واقعه علیه ملت ایران و آیت‌الله کاشانی کودتا کردند، امروز تلاش می‌کنند که در مقابل آمریکا کوتاه بیایم.
امروز اگر هوشیار نباشیم کودتای 28 مرداد تکرار می‌شود

ادامه مطلب: خطبه های نماز جمعه 26مرداد ماه 97

خطبه های نماز جمعه 19مردادماه1397

خطبه اول 19/5/97
موضوع خطبه: بیماری معنوی جامعه
عنوان خطبه:معیارارزشهای اجتماعی
بیماری معنوی درد مزمن جامعه است که متأسفانه کشورهای اسلامی و ملتهای مسلمان با گرفتار شدن در طرح جهانی شدن –همچون جوامع غربی گرفتار درد معنوی هستند.
امروز بشریت بخاطر دورشدن از معنویت و غرق شدن در دریای فساد ومعصیت وجهالت و مادیت،زندگیش ازهویت تهی شده و همه آب را رها کرده و به دنبال سراب می دوند.مردم همه مریضند اما نه مرض جسمانی بلکه به آلام و بیماریهای معنوی و اخلاقی.
اگر می بینید اینقدربد خواهی درجامعه زیاد شده- اگر می بینید فساد مالی و اخلاقی حلقوم زندگی بشر و ملتها و حتی بسیاری از مردم ما را گرفته- اگر می بینید کسی به کسی رحم نمی کند-اگرهمه به فکر خود ومنافع خود وثروت اندوزی برای خود هستند-اگر حتی برادر به فکر چاپیدن حق مادی برادرش هست باید گفت متأسفانه همه وهمه معلول دنیاگرائی و آخرت گریزی ما شده است!

ادامه مطلب: خطبه های نماز جمعه 19مردادماه1397

خطبه های نماز جمعه 12مردادماه1397

خطبه اول 12/5/97
موضوع خطبه: شاخصه های سلامت معنوی اجتماعی
عنوان خطبه:معیارارزشهای اجتماعی
بدون شک انسانها در جامعه متفاوت هستند یعنی با اخلاقیات و روحیات و مطالبات مختلف زندگی می کنند – آنچه که می تواند به عنوان یک ایده انسانی نقطه مشترک در زندگی همگان باشد – حفظ ارزشهای اجتماعی و سلامت معنوی جامعه است که قبلاً مورد بحث قرار گرفت .
دراینجا باید به شاخصة های سلامت معنوی جامعه از منظر روایات بپردازیم و با توجّه به ضیق وقت فقط به دو روایت از امام صادق (ع) بسنده می کنیم . داشتن صداقت درمیان  افرادجامعه شرط اصلی رسیدن به سلامت معنوی است .
مرحوم شیخ صدوق در خصال جلد 1 صفحه 288 از طاووس یمانی نقل می کند که گفت :
خدمت امام صادق (ع) بودم و شنیدم که فرمود : «عَلَامَاتُ الْمُؤْمِنِ خَمْسٌ: یعنی مؤمن در زندگی پنج نشانه و علامت در اظهار صداقت و ایمان دارد !

ادامه مطلب: خطبه های نماز جمعه 12مردادماه1397

خطبه های نماز جمعه 5مردادماه1397

خطبه اول 5/5/97
موضوع خطبه: نماز جمعه عامل تقویت بنیان اجتماعی
عنوان خطبه:معیارارزشهای اجتماعی
به مناسبت اینکه امروز جمعه پنجم مرداد – سالروز اقامه اوّلین نماز جمعه پس از انقلاب در تهران توسط مرحوم آیت الله طالقانی می باشد – شایسته است از نماز جمعه به عنوان عامل تقویت بنیان اجتماعی جامعه اسلامی در این خطبه سخن گفت .
نماز جمعه یک فریضه الهی و دینی است که امر صریح قرآن مجید در آیه 9
سوره جمعه بیان شده است.= يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ 
ای مؤمنین – روز جمعه که با اذان نماز جمعه اعلام می شود به سوی ذکر خدا بشتابید و کار و کسب و معامله را رها سازید .

ادامه مطلب: خطبه های نماز جمعه 5مردادماه1397

خطبه های نماز جمعه 29تیرماه1397

خطبه اول 29/4/97
موضوع خطبه: تجارت عامل تقویت اجتماعی             عنوان خطبه:معیارارزشهای اجتماعی
یکی از عوامل تحکیم بنیان روابط در جوامع – بویژه جامعه اسلامی – کسب و کار و تجارت است .
انسان مؤمن در بحث کار و تجارت باید به دنبال شغلی آبرومند ، شرافتمند و ارزش آفرین باشد .
زیرا نوع شغل و اثرات آن در سرنوشت و زندگی او اثر گذار است .
تجارت – یکی از راهکارهای تأمین هزینه زندگی است و در تحکیم بخشیدن به روابط اجتماعی نیز تأثیر گذار است .
خدای متعال و شرع مقدس بر امر تجارت به عنوان عامل مؤثر در نظام زندگی شخصی و اجتماعی انسان – نظارت وامر و نهی دارند تا از خط و مدار صلاح و شایستگی وسازنده بودن خارج نشود .

ادامه مطلب: خطبه های نماز جمعه 29تیرماه1397

خطبه های نماز جمعه 22 تیرماه1397

خطبه اول 22/4/97
موضوع خطبه: جامعه اسلامی تجلیگاه ارزشها             عنوان خطبه:معیارارزشهای اجتماعی
بدون شک در بحث بررسی معیار های روابط اجتماعی به مهمترین بحثی که باید به آن پرداخت ، چگونگی معاشرت است یعنی ببینیم چه عواملی در مسیر روابط اجتماعی و زیر چتر معاشرت در روح و روان ما اثرگذار است – چه عواملی اثرات مثبت ونشاط بخش و دلگرم کننده و امید آفرین دارد و چه عواملی اثرات منفی و نامطلوب بر شخصیّت انسان می گذارد .
اینکه دیـن مبین و شرع مقدس اسلام تأکید فراوان برخودشناسی و خود آگاهی و خودیابی انسان دارد به خاطر همین است که انسان بفهمد – در عالم خلقت تجّلی نورالهی ومظهر صفات کمالیه خداوند است .

ادامه مطلب: خطبه های نماز جمعه 22 تیرماه1397

 

شعار سال 1397

شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه میتوانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.

موضوع خطبه ها

موضوع اصلی:قیام امام حسین(ع)        

موضوع خطبه این هفته: ارزشهای عاشورا

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.