29 آبان 1397 ساعت 12:23
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار

اخبار سایت

وظیفه میراث فرهنگی فراتر از حفظ وضع موجود است

امام‌ جمعه ابرکوه:وظیفه میراث فرهنگی فراتر از حفظ وضع موجود است

 امام‌جمعه ابرکوه گفت: وظیفه میراث فرهنگی فراتر از حفظ وضع موجود است و باید برای ترویج عملی آثار فرهنگی گذشتگان و هدایت کردن مردم نیز برنامه داشته باشد.

به گزارش ایسنا - منطقه یزد، حجت‌الاسلام «سید ابراهیم حسینی» در دیدار با مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد اظهار کرد: روند جاری کشور، به سمت جهانی‌شدن پیش می‌رود که اگر این روند توأم با مرزبندی نباشد، بسیار خطرناک است.

وي با تاكيد بر اين كه جهانی‌شدن کشور باید متناسب با فرهنگ و معیارهای دینی باشد، ادامه داد: فرهنگ دینی در ایران اسلامی برای ملت و کشور حرف اول را مي‌زند بنابراین هر تصمیمی اتخاذ شود باید متناسب و متوازن با معیارهای فرهنگ دینی باشد تا با مطالبات روحی و فطری مردم که مذهبی است، مغایرت نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه ایران در بخش ساختمان‌سازی، توسعه فضاهای شهری، در حوزه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی در غرب ذوب شده و خواسته یا ناخواسته در بخش‌های نامبرده، خود باخته شده‌ایم.

ادامه مطلب: وظیفه میراث فرهنگی فراتر از حفظ وضع موجود است

هفته وحدت فرصت بسيار مناسبي براي طرح مصالح و نيازهاي جهان اسلام است.

ایرنا-امام‌جمعه ابرکوه گفت: هفته وحدت فرصت بسيار مناسبي براي طرح مصالح و نيازهاي جهان اسلام است.
حجت‌الاسلام سيد ابراهيم حسيني در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته مرکز شهرستان اظهار داشت: برخي موفقيت‌هاي دشمن در جنگ‌هاي نيابتي و به‌کارگيري نيروهاي تکفيري و تخريب بخش‌هايي از جهان اسلام ،معلول تفرقه‌ها و بزرگ‌نمايي اختلاف مباني در مذاهب اسلامي است.
وي افزود: امريکا و اسرائيل بهترين مهره اختلاف در جهان اسلام را بن سلمان مي‌دانند و به همين دليل او را به هر قيمت حفظ مي‌کنند و سعي دارند بر جنايت‌هايش در جهان اسلام خصوصاً قتل جمال خاشقجي سرپوش بگذارند و نگذار‌ند وحدت در جهان اسلام عملي شود.
حسيني ادامه داد: بن‌مايه وحدت در جهان اسلام، ايران اسلامي است که با تشويق به تقويت جبهه مقاومت تاکنون براي مسلمانان جهان به‌ويژه فلسطينيان اميدآفرين بوده و موجب دلگرمي جبهه‌هاي مقاومت مانند حماس در پاسخ کوبنده و پرتاب قاطع 500 موشک به قلب دشمن شده است.
حسيني افزود: تلاش تکفير پروران سعودي که آلت دست امريکا و اسرائيل هستند اين است که به‌نوعي در جنگ يمن برگ برنده اي نصيب آنها شود و به‌هيچ‌وجه نمي‌خواهند با باخت در يمن بر سلسله شکست‌هاي اربابانشان در سوريه، لبنان و عراق بيفزايند.

ادامه مطلب: هفته وحدت فرصت بسيار مناسبي براي طرح مصالح و نيازهاي جهان اسلام است.

پيشرفت هر انساني بستگي به مطالعه کتاب دارد

پيشرفت هر انساني بستگي به مطالعه کتاب دارد

يزد - ايرنا - امام‌جمعه ابرکوه گفت: پيشرفت و کسب توفيق مضاعف براي هر انساني ، در بحث کتاب و کتاب‌خواني بستگي به مطالعه کتاب دارد.


به گزارش ايرنا ، حجت‌الاسلام سيد ابراهيم حسيني روز سه شنبه در همايش رونمايي از کتاب و اهدا جوايز جشنواره رضوي افزود: مطالعه کتاب تاثير مثبتي در آگاهي‌ بخشي انسان ، شکوفايي فکر، انديشه و آرمان بخشي به زندگي انسان‌ها دارد .
وي اظهار داشت: کتاب‌خواني توفيق انسان را براي کسب موفقيت‌هاي زندگي مضاعف مي‌کند و در دنيا و آخرت انسان نيز مفيد و موثر است .
حسيني ، بابيان اينکه کتابي که مضامين آن برگرفته از الهام ،آموزه‌ها و دانش‌هاي مکتب وحي اسلام باشد، ادامه داد: کتاب بايد براي سلامت و معنويت بخشي رشد، شکوفايي و متعالي کردن زندگي انسان خردمند نقش‌آفرين باشد .
رئيس شوراي فرهنگ عمومي ابرکوه خاطرنشان کرد: منظور ما مطلق کتاب نيست بلکه کتاب‌هايي است که برگرفته از الهام ديني و آموزه‌هاي مکتب وحي باشد که مفيد و سرانجام بخش و نتيجه ‌بخش نيز باشد.
به گزارش ايرنا ، در اين مراسم از کتاب ستارگان ولايت در شهرستان ابرکوه نوشته رضا رباني ، طرح کتاب‌هاي تک‌برگي از سيد مهدي مير عظيمي رونمايي شد.

ادامه مطلب: پيشرفت هر انساني بستگي به مطالعه کتاب دارد

شور و نشاط ابتدای انقلاب هنوز در کشور جاری است

امام‌جمعه ابرکوه مطرح کردشور و نشاط ابتدای انقلاب هنوز در کشور جاری است
امام‌جمعه ابرکوه با اشاره به اینکه چهل سال استکبارستیزی ملت ایران نشان می‌دهد که نه‌تنها مبارزه با زیاده خواهان موجب عقب‌ماندگی نیست، بلکه پیشرفت و استقلال را همراه دارد، گفت: شور و نشاط ابتدای انقلاب هنوز در کشور جاری است.
به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های امروز نماز جمعه ابرکوه ضمن قدردانی از مردم شهرستان ابرکوه به علت شرکت در جلسات سوگواری ایام ماه محرم و صفر، فرا رسیدن ماه ربیع‌الاول را به عموم مسلمانان جهان تبریک گفت.
حسینی به پشت سر گذاشتن «لیله المبیت» اشاره کرد و گفت: حضرت علی (ع) در این شب شجاعانه در بستر به جای رسول خدا خوابید تا سوءقصد و ترور دشمنان به جان پیامبر ناکام مانده و ایشان به غار ثور پناهنده شود. سپس آیه «وَمِنَ النَّاسِ مَن یَشْرِی نَفْسَهُ ابْتِغَاء مَرْضَاتِ اللّهِ وَاللّهُ رَؤُوفٌ بِالْعِبَاد» در شأن حضرت علی (ع) نازل شد.
امام‌جمعه ابرکوه ضمن اشاره به برخی از مناسبت‌های فرخنده ماه ربیع، حضور پرشکوه ملت ایران خصوصاً جوانان و نوجوانان در مراسم 13 آبان را تودهنی محکم دیگری برای آمریکای ترامپ دانست.
وی اذعان کرد: جوانان ما در این مراسم نشان دادند که در 40 سالگی انقلاب همان شور و نشاط نسل اول انقلاب را دارند و ثابت کردند تا زمانی که ظلم هست، مبارزه هم هست و در هر جا مبارزه است حضور ملت انقلابی ایران نمایان خواهد بود.
حسینی ادامه داد: چهل سال استکبارستیزی ملت ایران نشان می‌دهد که نه‌تنها مبارزه با زیاده خواهان سلطه‌طلب موجب عقب‌ماندگی ملت‌ها نمی‌شود، بلکه پیشرفت و استقلال را همراه دارد.

ادامه مطلب: شور و نشاط ابتدای انقلاب هنوز در کشور جاری است

نسل چهارم پرشور تر از نسل اول انقلاب اند

خطیب جمعه ابرکوه:سیلی محکم دانش آموزان انقلابی به آمریکا و ترامپ در 13 آبان/ نسل چهارم پرشور تر از نسل اول انقلاب اند

امام جمعه ابرکوه گفت: جوانان ما با حضور پرشور در مراسم 13 آبان نشان دادند که این نسل در چهل سالگی انقلاب، همان شور و نشاط نسل اول انقلاب را دارد.

به گزارش سرو ابرکوه، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه در خطبه های نماز جمعه این شهرستان از حضور پر شکوه ملت ایران خصوصا جوانان و نوجوانان در مراسم 13 آبان قدر دانی کرد و آن را تو دهنی محکم دیگری برای ترامپ و دولت امریکا برشمرد.

حجت الاسلام حسینی تاکید کرد: جوانان ما با حضور پرشور در این مراسم نشان دادند که این نسل در چهل سالگی انقلاب، همان شور و نشاط نسل اول انقلاب را دارد و تا زمانی که ظلم و جدال بین حق و باطل ادامه دارد ملت انقلابی ایران نمایان و حاضر است و در برابر خوی برتری طلبی آمریکا که برای رهبری دنیا تلاش می کند می ایستد.

امام جمعه ابرکوه افزود: چهل سال استکبار ستیزی ملت ایران نشان از آن دارد که نه تنها مبارزه با زیاده خواهان سلطه طلب سبب عقب ماندگی ملت ها نمی شود بلکه پیشرفت کشورها و استقلال ملت ها را در بر دارد.

حجت الاسلام حسینی به سخنان مقام معظم رهبری در جمع دانش آموزان اشاره کرد و گفت: به گفته زعیم انقلاب، قدرت آمریکا رو به زوال است و با هر تصمیمش در دنیا مخالفت می شود؛ این کشور ذاتا بد ذات است و نمیتواند روحیه استکباری، سلطه جویی و سیطره طلبی خود را کنار بگذارد و گرنه با او مانند دیگر کشورها تعامل می شد.

ادامه مطلب: نسل چهارم پرشور تر از نسل اول انقلاب اند

مردم ایران، 13 آبان اقتدار خود را به آمریکا نشان خواهند داد.

امام‌جمعه ابرکوه :مردم ایران، 13 آبان اقتدار خود را به آمریکا نشان خواهند داد.
 یزد - ایرنا - امام‌جمعه ابرکوه گفت: ملت ایران با حضور گسترده خود در راهپیمایی یوم‌الله 13 آبان(روز یکشنبه) با شعارهای کوبنده ، بار دیگر اقتدار خود را به آمریکای خبیث نشان خواهند داد.
مناسبت‌های مختلفی در تاریخ انقلاب ایران وجود دارد که 13 آبان به خاطر سه رخداد تأثیرگذار تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، تبعید امام خمینی (ره) و شهادت جمعی از دانش آموزان و دانشجویان در سال 1357 از اهمیت بیشتری برخوردار است.
در این روز، ملت قهرمان ایران به‌وضوح دشمنی‌های دیرینه استکبار جهانی به‌خصوص آمریکایی‌ها را علیه نظام و انقلاب اسلامی می‌بینند ، بنابراین در قیاس با سایر مناسبت‌ها یوم‌الله 13 آبان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید باشکوه‌تر برگزار شود.
حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی ، روز شنبه در آستانه یوم‌الله 13 آبان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا ، افزود: قشرهای مختلف مردم همراه بادانش آموزان و دانشجویان در راهپیمایی این روز جواب یاوه‌گویی‌های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را علیه جمهوری اسلامی ایران خواهند داد.
وی ، با بیان اینکه پیام 13 آبان مردم ایران ، پیام استکبار ستیزی است، اظهار داشت: هوشیاری امام خمینی (ره) و ملت ایران توطئه های شوم آمریکا را در به شهادت رساندن جمعی از دانش آموزان و مردم نقش بر آب کرد.
امام‌جمعه ابرکوه تصریح کرد: ملت ایران با حضور حماسی خود در 13 آبان نشان و ثابت خواهند کرد که هنوز به ارزش‌های انقلاب پایبند هستند و ذره‌ای از اعتقادات خود عقب‌نشینی نمی‌کنند.

ادامه مطلب: مردم ایران، 13 آبان اقتدار خود را به آمریکا نشان خواهند داد.

آمریکا با تحریم نفتی می‌خواهد انتقام 13 آبان 57 را بگیرد

امام‌جمعه ابرکوه:آمریکا با تحریم نفتی می‌خواهد انتقام 13 آبان 57 را بگیرد
امام‌جمعه ابرکوه گفت: آمریکا می‌خواهد به خیال خود با تحریم نفتی در 13 آبان انتقام ضربه سنگین سال 57 را بگیرد، اما زهی خیال باطل که استکبارستیزی مردم ایران تعطیل‌بردار نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های امروز نماز جمعه ضمن اشاره به جمعیت عظیم دوستداران ولایت در راهپیمایی عظیم اربعین، اظهار کرد: حرکت سیل خروشان امت اسلام از 60 کشور جهان به سمت کربلا، با شعار «لبیک یا حسین» جلوه عینی اقتدار و عزم الهی منتظران ظهور را به نمایش گذاشت.

حسینی اذعان کرد: مردم مسلمان عراق هم ‌آغوش خود را صمیمانه بر روی زوار حسین (ع) گشوده و با تمام وجود از میهمانان پذیرایی کردند. آنان تجلی معیارهای اخلاقی جامعه اسلامی و ایمانی را به نمایش گذاشته و برای مراسم باشکوه و امن زیارت اربعین سنگ تمام گذاشتند.

امام‌جمعه ابرکوه در ادامه به گرفتن رأی اعتماد توسط 4 وزیر اشاره کرد و افزود: این رأی اعتماد وزرا که هرکدام به‌نوعی با حوزه اقتصاد کشور سروکار دارند، حرکتی امیدآفرین برای ملت ایران به شمار می‌رود که بتوانند جهت حل مشکلات اقتصادی اعمال تدبیر و سامان دادن به وضع اقتصاد بیمار کشور، رنج زندگی مردم را التیام بخشند.

ادامه مطلب: آمریکا با تحریم نفتی می‌خواهد انتقام 13 آبان 57 را بگیرد

امام‌جمعه ابرکوه:پیاده‌روی اربعین جهان را مبهوت عظمت پیروان مکتب عاشورا کرده است

امام‌جمعه ابرکوه:پیاده‌روی اربعین جهان را مبهوت عظمت پیروان مکتب عاشورا کرده است
امام‌جمعه ابرکوه با اشاره به برکات پیاده‌روی اربعین، گفت: پیاده‌روی اربعین جهان را مبهوت عظمت پیروان مکتب عاشورا کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ابرکوه با اشاره به پیش رو بودن اربعین حسینی، اظهار کرد: تفاله‌های پس‌مانده از حزب بعث با توطئه‌های آمریکا می‌خواستند با پهن کردن بستر فتنه در بصره مانع حضور زائرین ایرانی در عتبات شوند.

حسینی ادامه داد: مردم آگاه بصره به سرعت بساط این فتنه را جمع کردند و انشاالله شاهد حضور چشمگیر زائرین عاشق و دل‌سوخته از ایران اسلامی در کربلای معلا خواهیم بود؛ چرا که این حماسه می‌تواند حلقه اتصال انقلاب اسلامی به انقلاب جهانی حضرت حجت (عج) باشد.

وی ابراز کرد: راهپیمایی اربعین پیوند دهنده قومیت‌ها، ملیت‌ها، نژادها و مذاهب مختلف در جهان اسلام است که خنثی‌کننده طرح آمریکایی صهیونیستی اسلام هراسی، شیعه هراسی و یا ایران هراسی است. امروز سنت پیاده‌روی زیارت اربعین به خلق پدیده‌ای نو مبدل شده و جهان را مبهوت ابهت و عظمت پیروان مکتب عاشورا کرده است.

ادامه مطلب: امام‌جمعه ابرکوه:پیاده‌روی اربعین جهان را مبهوت عظمت پیروان مکتب عاشورا کرده است

ما وظیفه‌داریم به رأی نمایندگان مجلس احترام بگذاریم

امام‌جمعه ابرکوه گفت: ما وظیفه‌داریم به رأی نمایندگان مجلس احترام بگذاریم اما ، مصوبه مسیر قانونی نظر شورای نگهبان را نیز در این خصوص در پیش رو دارد.
به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز شهرستان اظهار داشت : ظرف روزهای گذشته شاهد تقویت لایحه عضویت ایران در کُنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم در مجلس بودیم ، این شورا به‌دوراز جنجال‌های سیاسی و فشار جناحی هر تصمیمی را گرفت ، وجاهت قانونی پیدا می‌کند .
وی افزود: با پیوستن به این کنوانسیون که یکی از کنوانسیون‌های سازمان ملل است و از سال 2001 در کشورهای عضو اجراشده است باید همکاری درزمینهٔ های اطلاعاتی ، قضایی و استرداد مجرمین انجام شود.
حسینی ادامه داد: مصادیقی را که غربی‌ها در همسویی با آمریکا از تروریسم مطرح می‌کنند، غیر از مصادیق حقیقی است که ملت ایران و جهان اسلام از آن‌ها آسیب‌دیده است .
وی با اشاره به قدردانی مقام معظم رهبری از جوانان عزیز اظهار داشت : جوانان بودند که در جهاد با طاغوت و سرنگونی رژیم 2500 ساله ستم‌شاهی ایستادگی کردند.

ادامه مطلب: ما وظیفه‌داریم به رأی نمایندگان مجلس احترام بگذاریم

:رکود پرورش نیروی مدیریتی، تبعات جبران‌ناپذیری برای آینده کشور دارد

 امام‌جمعه ابرکوه:رکود پرورش نیروی مدیریتی، تبعات جبران‌ناپذیری برای آینده کشور دارد


امام‌جمعه ابرکوه، گفت : رکود پرورش نیروی مدیریتی در سال‌های اخیر تبعات جبران‌ناپذیری برای آینده کشور دارد.

 به گزارش سرو ابرکوه، ظهر امروز حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم حسینی امام‌جمعه ابرکوه در خطبه‌های نماز جمعه، اظهار کرد : در ماه صفر با افشاگری حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع)، سرنوشت قیام خونین امام حسین(ع) به نفع جریان حق دگرگون و ماهیت کفرپیشه حکومت یزیدی و بنی امیه برملا گشت.

 حجت‌الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: امام سجاد(ع) طبق مشیّت الهی و به‌واسطه بیماری در کربلا مکلّف به دفاع از امام و حجّت خدا نشد تا نسل امامت آسیب نبیند، در سخنان آتشینی پس از معرفی خود به مردم کوفه با عتاب و خطاب، وجدان خفته آنان را بیدار و حکومت یزیدیان را برملا کرد.

 

حسینی در بخش دیگر از سخنان خود به بیانات رهبر انقلاب در جمع بسیجیان اشاره کرد و گفت: این جوانان بودند که در جهاد با طاغوت و سرنگونی رژیم ستم‌شاهی و استقرار بخشی به‌نظام ارزشی جمهوری اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، عمران و آبادانی و ترمیم آثار بعد از جنگ و حضور گسترده در جبهه جهاد علمی، جهاد فرهنگی و مقاومت در برابر دسیسه‌های شوم استکبار به جلوداری آمریکای خیانت‌کار، افتخار آفریدند.

ادامه مطلب: :رکود پرورش نیروی مدیریتی، تبعات جبران‌ناپذیری برای آینده کشور دارد

 

شعار سال 1397

شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه میتوانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.

موضوع خطبه ها

موضوع اصلی:قیام امام حسین(ع)        

موضوع خطبه این هفته:رسالت سجادی

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.