20 Jul 2018 ساعت 12:18
 
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار سایت

ایران اسلامی، پایگاه منطق و گفت گو و کانون تعامل سازنده با جهان است .

یزد - ایرنا - امام جمعه ابرکوه گفت: ایران اسلامی، پایگاه منطق و گفت گو و کانون تعامل سازنده با جهان است .
به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی درخطبه های نماز جمعه امروز شهر ابرکوه افزود: ایران اسلامی با جهان، تعامل و گفت و گوی دیپلماسی در کنار توان دفاعی خود دارد و نباید تصور کرد که دنیا فقط چند کشور مستکبر هستند .
وی ادامه داد: بعضی فکر می کنند اگرایران با آمریکا و کشورهای مستکبر و زیاده خواه گفت وگو نکرد و زیاده خواهی آنها را نپذیرفت ،اهل تعامل با دنیا نیست.
امام جمعه ابرکوه همچنین فرارسیدن ولادت کریمه اهل بیت ، حضرت فاطمه معصومه (ع) و امام رضا (ع) و آغاز دهه کرامت را به احاد مردم مومن و مسلمان تبریک گفت.
وی همچنین به مناسبت اوّل ذیقعده وآغاز هفته حج تصریح کرد: حج، عامل وحدت و انسجام امت اسلامی در سراسر جهان و اجتماعی برای برائت از مشرکان و دشمنان اسلام است

اروپا برای مذاکره با ایران به دنبال وقت‌کشی است

امام جمعه ابرکوه:اروپا برای مذاکره با ایران به دنبال وقت‌کشی است

یزد ـ امام جمعه ابرکوه گفت: اروپا برای مذاکره با ایران به دنبال وقت کشی است تا آمریکا دور جدید تحریم‌های خود را در مرداد ماه اعمال کند و با فشار بیشتر بر ایران بتواند چانه‌زنی بیشتری کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی، در خطبه‌های امروز نمازجمعه ابرکوه با تاکید بر اینکه کشور ما برای پیشرفت باید متکی به توان داخلی باشد، اظهار داشت: عده ای بر این باورند که تنها با تکیه بر قدرت‌های دروغین است که می توان به پیشرفت دست یافت.

وی بیان کرد: همچنین عده ای تصور می‌کنند که اگر ایران با آمریکا و کشورهای مستکبر و زیاده‌خواه گفتگو نکرد و حاضر نشد زیر بار زیاده‌خواهی‌ها و خودخواهی‌های آنها برود، اهل تعامل با دنیا نیست.

امام جمعه ابرکوه در مورد ادامه مذاکرات ۱+۴ نیز عنوان کرد: بحث برجام نیمه‌جان هنوز از مباحثی است که کشور را درگیر کرده اما با توجه به بسته پیشنهادی اروپا که هفته پیش به ایران ارائه شد و با توجه به محتوای کلام وزرای خارجه ۱+۴، چنین به نظر می رسد که پیشنهادات آنها نیز چنگی به دل نمی زند.

حسینی تصریح کرد: به گفته رئیس‌جمهور در بسته پیشنهادی، راهکار عملیاتی و شیوه مشخصی برای ادامه همکاری‌ها وجود ندارد و تنها تعهدات کلی در قالب بیانیه‌های سابق اتحادیه اروپا عنوان شده که فاقد ضمانت اجرایی است.

وی خاطرنشان کرد: در این بسته همچنین شروط شش‌گانه رهبر معظم انقلاب نیز رعایت نشده است ضمن اینکه اروپایی ها به دنبال وقت کشی هستند تا تحریم های جدید آمریکا در مردادماه انجام شود و ایران در شرایط سخت تری قرار گیرد آنگاه بتوانند بیشتر چانه زنی کنند.

Register to read more...

تقوای اداری و خدمت بی‌منت به مردم از جمله مصادیق حقوق شهروندی است

امام‌جمعه ابرکوه:تقوای اداری و خدمت بی‌منت به مردم از جمله مصادیق حقوق شهروندی است
امام‌جمعه ابرکوه با تأکید بر اینکه مسئولین در ادارات باید تقوای اداری داشته باشند، گفت: خدمت بی‌منت به مردم یکی از مصادیق رعایت حقوق شهروندی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، شامگاه پنجشنبه قبل اولین همایش ضرورت‌ها و چالش‌های حقوق شهروندی در نظام اداری با حضور دکتر علی‌محمد فلاح زاده عضو هیئت‌علمی دانشگاه علامه طباطبایی و به همت دانشکده فنی و حرفه‌ای شریف و شهرداری ابرکوه برگزار شد.

مفهوم حقوق شهروندی و قانون جمهوری اسلامی ایران، چالش‌های اجرایی حقوق شهروندی در نظام اداری، مفهوم حقوق شهروندی و آموزه‌های اسلامی و ضرورت‌های حقوق شهروندی در نظام اداری از جمله محورهای همایش مذکور بود.

در ابتدای این همایش حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی اظهار کرد: آموزه‌های دین اسلام در راستای انسان‌سازی، شخصیت پروری و معنویت بخشی بوده و در هیچ مکتبی همچون اسلام این‌چنین گسترده و عمیق به حسن تعامل اجتماعی و حقوق شهروندی تأکید نشده است.

حسینی با بیان اینکه تمام شهروندان و نفرات جامعه دارای حقوق مادی و حقوق معنوی هستند، افزود: مؤلفه جامعه نفرات آن هستند و به همین خاطر حفظ حرمت مالی، حیثیتی و عزت، حرمت ناموس و شئونات معنوی و اخلاقی جامعه، حفظ خون و حیات مردم رعایت حقوق شهروندی است.

Register to read more...

اروپایی‌ها در برجام نیمه‌جان به فکر وقت‌کُشی هستند

امام‌جمعه ابرکوه:اروپایی‌ها در برجام نیمه‌جان به فکر وقت‌کُشی هستند
امام‌جمعه ابرکوه گفت: در بسته پیشنهادی اروپایی‌ها راهکاری برای ادامه همکاری‌ها ارائه نشده و شروط رهبری نیز در آن رعایت نشده است که نشان می‌دهد اروپایی‌ها فقط به فکر وقت‌کشی هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یزد با اشاره به فرارسیدن روز گفتگو و تعامل با جهان، اظهار کرد: ایران اسلامی پایگاه منطق و گفتگو، کانون تعامل سازنده با جهانِ حق پذیر است نه جهان مستکبر و زورگو؛ بنابراین گفتگو باید در راستای اقتدار نظام اثرگذار باشد نه تضعیف آن.

حسینی بابیان اینکه ایران در کنار توان دفاعی خود با جهان تعامل و گفتگوی دیپلماسی دارد، افزود: عده‌ای تصور می‌کنند اگر ایران با آمریکا و کشورهای مستکبر و زیاده‌خواه گفتگو نکرد و زیاده‌خواهی آن‌ها را نپذیرفت، اهل تعامل با دنیا نیست.

امام‌جمعه ابرکوه ضمن تبریک دهه کرامت به فرارسیدن هفته حج اشاره کرد و گفت: حج عامل وحدت و انسجام امت اسلامی از سراسر جهان و اجتماعی برای برائت از مشرکان و دشمنان اسلام است.

وی در ادامه به 25 تیرماه روز بهزیستی و تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: سازمان بهزیستی در کشور به‌خوبی نشان داده که یکی از شاخصه‌های توسعه و پیشرفت در مطالعات نظری و سیاست‌گذاری‌های نظام، خصوصاً در شاخص سلامت جسم و روان جامعه است.

Register to read more...

شورای نگهبان؛ اعتبار مجلس است

امام‌جمعه ابرکوه:شورای نگهبان؛ اعتبار مجلس است/ تعامل ایران با دنیا؛ مشروط به ارتباط با کشورهای مستکبر نیست

امام‌جمعه ابرکوه گفت : شورای نگهبان مهم‌ترین نهاد حکومتی است که نبود آن در کنار مجلس موجب بی‌اعتباری مجلس می‌شود.

به گزارش سرو ابرکوه؛ ظهر امروز حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم حسینی امام‌جمعه ابرکوه در خطبه‌های نماز، در آستانه 23 تیرماه روز گفتگو و تعامل با جهان، اظهار کرد : ایران اسلامی پایگاه منطق، گفتگو و کانون تعامل سازنده با جهان حق پذیر است، نه جهان زورگو و مستکبر. گفتگویی که در راستای اقتدار نظام و اثرگذار باشد نه در جهت تضعیف نظام.

تعامل ایران در گفتگو با کشورهای مستکبر محدود نمی‌شود
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی ادامه داد : لذا تعامل و گفتگوی دیپلماسی ایران اسلامی در تعامل با چند کشور مستکبر و زیاده‌خواه غربی همچون آمریکا خلاصه نمی‌شود.

حسینی در بخشی از خطبه‌ها به حفظ قانون اساسی و اسلامیت قوانین کشور که وظیفه شورای نگهبان است، اشاره کرد و گفت : حملات به شورای نگهبان از ناحیه دشمنان دانا که با اسلامیت نظام مخالف‌اند و دوستان نادان که احیاناً مورد تأیید این شورا قرار نگرفته‌اند، است.

Register to read more...

استان یزد به صورت جدّی نیازمند مدیریت و اقدام فوری در بخش آب است

  امام جمعه ابرکوه گفت: مشکل کم آبی در کشور موجب نگرانی شده، کم شدن ذخایر آبی برای مردم درست تفهیم و تبیین نشده است .
ایرنا-حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه نماز جمعه این هفته شهر ابرکوه افزود: ملت به خوبی می داند که سال های اخیر میزان بارندگی مخصوصاً در نیمه جنوبی کشور در پایین ترین سطح بود اما همه نمی دانند که سدهای مهم کشور کمتر از 40درصد آب دارند.
وی اظهار کرد : سطح منابع آب زیرزمینی کاهش یافته و کشور در آستانه بحران خشکسالی و تغییر اقلیمی قرار دارد .
حسینی ادامه داد: استان یزد به صورت جدّی نیازمند مدیریت و اقدام فوری در بخش آب است و این مشکل را استاندار یزد از همان ماه های نخست فعالیت خود در استان حس کرد و اولویّت اول استان دانست.
وی تصریح کرد : آقای محمود زمانی قمی استاندار محترم یزد به دنبال راهکارهای مقابله با بحران کم آبی است . اما سخن این است که چرا مشکل آب فقط مشکل استاندار شده است؟، نمایندگان استان، مسئولان و دیگر مقام ها چرا به صورت جدی وارد این مقوله نمی شوند.
وی ادامه داد: روند به سمت فاجعه زیست محیطی پیش می رود ، عزم و اراده دولت و ملت را برای جلوگیری از خطر می طلبد .
وی بیان کرد: مردم نجیب ما ، مشکلات صنفی و معیشتی و اقتصادی را سالهاست صبورانه تحمّل کردند اما آب مساله حیاتی است ، آب و بی آبی به معنای حیات ومرگ است .
وی گفت: مردم باید صرفه جویی کنند، اسراف نکنند و هم مسئولان مدیریت جدی داشته باشند، در بحث مشکل اقتصادی کشور هم راه حل این است که همه آستین همت را بالا بزنیم و همکاری کنیم و مسئولان هم باید صدای مردم و مطالبات قانونی در حوزه های مختلف مانند اصناف و بازاریان و اتحادیه ها،بهداشت و درمان ، حمل و نقل ، مسکن را بشنوند و پیگیر حل و فصل مشکلات باشند .
وی تاکید کرد: اینکه دیدیم بازاریان و صنوف در تهران اجازه سوء استفاده سیاسی عناصر بد خواه را در تجمّع شان ندادند، نشان از درک بالای بازاریان از ارزش گوهر امنیّت دارد، می دانند که اوّلین شرط چرخیدن اقتصاد و بازار، برخورداری کشور از امنیّت سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی است ما به کلام حکیمانه مقام معظم رهبری با تجربه های محسوس اعتقاد داریم اگر مردم به صحنه بیایند هیچ مشکل لاینحّلی در کشور وجود نخواهد داشت .

Register to read more...

صداقت مسئولین و مقابله با شتردزدان راهگشای مشکلات اقتصادی

امام جمعه ابرکوه مطرح کرد-استاندار به تنهایی مسئول کم آبی استان یزد نیست/ صداقت مسئولین و مقابله با شتردزدان راهگشای مشکلات اقتصادی

امام جمعه ابرکوه گفت : مشکل کم آبی استان یزد تنها مربوط به استاندار نیست، چرا نمایندگان استان در مجلس، مسئولین و دیگر مقامات به صورت جدی وارد این مقوله نمی شوند؟

به گزارش سرو ابرکوه؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه، در خطبه های امروز نماز جمعه با اشاره به نگرانی مردم در خصوص مشکل کم آبی و در کشور اظهار کرد : معضل کم شدن ذخایر آبی برای مردم به درستی تفهیم و تبیین نشده است.

استاندار به تنهایی مسئول مشکل کم آبی استان یزد نیست
حجت الاسلام حسینی گفت : با توجه به کاهش میزان بارندگی و پایین آمدن سطح آب های زیرزمینی به طور وحشت زا، در سال های اخیر خصوصاً در نیمه جنوبی کشور، سدهای مهم کشور کمتر از چهل درصد آب دارند و در آستانه بحران خشکسالی و تغیرات اقلیمی هستیم.
حسینی با تأکید بر اینکه استان یزد نیز به صورت جدی نیازمند مدیریت و اقدام فوری در بخش آب است، افزود : این موضوع از اولویت های استان است و باید راهکار مقابله با آن بررسی شود. اما سخن این است که چرا مشکل آب فقط مشکل استاندار شده است؟

وی تصریح کرد : چرا نمایندگان استان در مجلس، مسئولین و دیگر مقامات به صورت جدی وارد این مقوله نمی شوند؟ روند استان به سمت فاجعه زیست محیطی است و عزم و اراده دولت و ملت را برای جلوگیری از خطرات می طلبد.

این مقام مسئول بیان کرد : مردم نجیب ما انواع مشکلات صنفی، معیشتی و اقتصادی را سال ها است صبورانه تحمل کردند، اما آب یک مسئله حیاتی است. بی آبی به معنی مرگ است. لذا هم مردم باید صرفه جویی کنند و هم مسئولین مدیریت جدی داشته باشند.

Register to read more...

استان یزد به سمت فاجعه زیست‌محیطی پیش می‌رود

امام‌جمعه ابرکوه:استان یزد به سمت فاجعه زیست‌محیطی پیش می‌رود
امام‌جمعه ابرکوه بابیان اینکه استان یزد به سمت فاجعه زیست‌محیطی پیش می‌رود، گفت: چرا در این زمینه فقط استاندار دغدغه دارد و نمایندگان مجلس و مسئولین توجهی به موضوع ندارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ابرکوه با اشاره به مشکلات کم‌آبی در کشور، اظهار کرد: آبی در کشور موجب ایجاد نگرانی شده؛ اما معضل کم شدن ذخایر آب برای مردم درست تفهیم و تبیین نشده است.

حسینی بابیان اینکه کشور در آستانه بحران خشک‌سالی و تغییرات اقلیمی قرار دارد، تصریح کرد: مردم می‌دانند که در سال‌های اخیر میزان بارندگی مخصوصاً در نیمه جنوبی کشور در پایین‌ترین سطح بوده ولی نمی‌دانند که سدهای مهم کشور کمتر از ۴۰ درصد آب داشته و منابع آب زیرزمینی به‌صورتی وحشتناکی کاهش‌یافته است.

امام‌جمعه ابرکوه تصریح گفت: استان یزد در راستای مقابله با این بحران به‌صورت جدی نیازمند مدیریت و اقدام فوری است که خوشبختانه استاندار یزد از همان ماه‌های نخست فعالیت خود رفع این معضل را اولویت اول استان دانسته و به دنبال راهکارهای مناسب است.

استان یزد به سمت فاجعه زیست‌محیطی پیش می‌رود

وی اذعان کرد: روند استان به سمت فاجعه زیست‌محیطی است و عزم و اراده دولت و ملت را برای جلوگیری از خطرات می‌طلبد؛ اما سخن اینجا است که چرا مشکل آب فقط مشکل استاندار شده است؟ چرا نمایندگان استان، مسئولین و دیگر مقامات به‌صورت جدی وارد این مقوله نمی‌شوند؟

Register to read more...

چرا مسئولان استان یزد خود را به ناشنوایی زده‌اند/ گرانی؛ کمر ملت را شکست

بازهم انتقاد شدید امام‌جمعه ابرکوه از بی‌توجهی مسئولان استان یزد؛

چرا مسئولان استان یزد خود را به ناشنوایی زده‌اند/ گرانی؛ کمر ملت را شکست

امام‌جمعه ابرکوه ضمن گلایه از بی‌توجهی مسئولان استان به درخواست‌های مردم ابرکوه، گفت : رفع مشکل کاهش روزبه‌روز ارزش پول ملی و افزایش دلار آمریکا، چیزی نیست که کارشناسان و تیم اقتصادی دولت نتواند با آن مقابله کنند.

به گزارش سرو ابرکوه؛ ظهر امروز حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم حسینی امام‌جمعه ابرکوه در خطبه‌های نماز، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مراسم بیست و نهمین سالگرد رحلت حضرت امام (ره)، اظهار کرد : ایشان با بصیرت دهی و آگاهی بخشی همیشگی خود نقشه دشمن را در مقطع فعلی بر سه محور فشار اقتصادی، عملی و روانی و باهدف سیطره بر کشور بیان کردند و ملت باید دسیسه‌های دشمن را بداند، تا ناخودآگاه در زمین دشمن بازی نکند.

راهپیمایی‌های روز قدس بر اسطوره شکست‌ناپذیری اسرائیل خط بطلان کشیده است
حجت‌الاسلام حسینی، ضمن تشکر از حضور مردم انقلابی شهرستان در راهپیمایی قدس گفت : شما عزیزان امروز سنگ تمام گذاشتید و پیام ضرورت مقاومت در برابر رژیم اشغالگر قدس را به گوش جهانیان رساندید.

وی بیان کرد : ملت مبارز فلسطین امروز به این نتیجه رسیده که سازش با یهود عنود اسرائیلی، نه‌تنها راه‌حل آزادی فلسطین نیست بلکه راهکار تقویت جبهه دشمن است و تنها راه به‌زانو درآوردن اسرائیل، مقاومت و مبارزه است.

Register to read more...

شهید بهشتی افتخار ملت ایران است

 

 

 رئیس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه:شهید بهشتی افتخار ملت ایران است
  یزد - ایرنا - رئیس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با شهادت آیت الله بهشتی و 72 تن از یاران با وفای امام راحل (ره) بیمه شد، گفت: این شهید بزرگوار از افتخارهای ملت ایران است .
حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی عصر پنجشنبه در آیین گرامیداشت شهید بهشتی و یاران امام راحل (ره) که با حضور مسئولان محلی برگزار شد ، افزود: شهید بهشتی به حق معمار راستین دستگاه مدرن، به روز و موفق قوه قضاییه و نظام جمهوری اسلامی در تدوین قانون اساسی بود .
به گزارش ایرنا، وی با گرامیداشت یاد و خاطره این شهید بزرگوار و شهدای هفتم تیر ماه 1360اظهار کرد: متاسفانه برخی مسئولان در دام انگیزه های مادی و ریاست طلبی و دنیا خواهی گرفتار شده اند .
امام جمعه ابرکوه ادامه داد: به جای آنکه شیفته خدمت شویم ، تشنه قدرت شده ایم و بقای ریاست خود را در قالب حمایت جناحی، خط بازی و حذف رقیب از صحنه خدمت و تمامیّت خواهی جست و جو می کنیم .
حسینی با بیان اینکه خدمت به مردم خدمت در راه خداست، اضافه کرد: باید نمونه بارز خدمت کردن شهید بهشتی ، سیره مدیریتی همه مسئولان باشد.
وی با بیان اینکه شهید بهشتی همراه امام امت، مردم و انقلاب بود ،افزود: نباید سرگرم طفره رفتن ها و حواشی شد و برای حل مشکل مردم باید تلاش کرد.
رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه در ادامه با بیان اینکه هفتم تیر فرصت مناسبی برای تبیین هر چه بیشتر ابعاد شخصیتی و زندگانی شهید بهشتی است، ادامه داد: دشمن تلاش داشت که با شهادت شخصیت های انقلابی همچون این شهید و ترور رهبر معظم انقلاب حرکت انقلاب اسلامی ایران را ساقط کند .
آیت الله شهید بهشتی به همراه 72 تن از یاران انقلاب، هفتم تیرماه 1360 در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی به دست منافقین کوردل به شهادت رسید.

 

 

 

شعار سال 1397

شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه میتوانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.

موضوع خطبه ها

موضوع اصلی:ارزشهای اجتماعی         

موضوع خطبه این هفته: سلامت اجتماعی

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.