03 ارديبهشت 1398 ساعت 06:25
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار

دوران ۸ سال دفاع مقدس برگ هایی از کتاب عاشوراست

 به گزارش ابرکوه آدینه و به نقل ازسروابرکوه، یادمان شهدای شبکه بهداشت به همت پایگاه امام حسن(ع) از حوزه مقاومت بسیج ادارات با حضور حسینی امام جمعه شهرستان، ابراهیمی فرمانده ناحیه مقاومت، دکتر اکبری رئیس بیمارستان خاتم الانبیاء و دیگر مسئولین برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم حسینی امام جمعه شهرستان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: به همان میزان که عاشورا زنده و پویا، حرکت بخش، اثرآفرین و ماندگار است، دوران پر تلولو و مشعشع دوران دفاع مقدس هر روز پویاتر و امیدوارکننده تر در عرصه تاریخ جلوه می کند. چون نقاط مشترک مثل ایثار، فداکاری، استقامت، شجاعت، جانبازی و شهادت بین این دو عنوان وجود دارد. حجت الاسلام و المسلمین حسینی بیان کرد: عاشورا نه یک تاریخ بلکه سرفصل همه زمان ها برای دستابی به عزت و آزادگی و ارزش و معنویت و کمالات انسانی است. دوران ۸ سال دفاع مقدس برگ هایی از کتاب عاشوراست و بسیار برای ما پر ثمر و پر نتیجه، دورانی که آن را از عنایت و الطاف خداوند برای انقلاب خود می دانیم.

خطیب جمعه ابرکوه تصریح کرد: شاید در جنک مشخص نبود ولی الآن به راحتی به این نتیجه می رسیم که اگر جنگ نبود معلوم نبود سرانجام انقلاب اسلامی ایران به کجا می رسید. اگر آن دوران نبود اینهمه روحیه انگیزه خواهی، ولایت مداری، فداکاری و همه فضائل انسانی دیگر نبود.

حسینی اظهار داشت: انقلاب وقتی تداوم پیدا می کند که، همان انگیزه هایی که به خاطر آن انقلاب شد همان انگیزه ها برای استمرار انقلاب پایدار بماند. لذا آنچه تضمین بخش حفظ انقلاب شد همان ملاک های جنگ بود. جنگ؛ ملت ما را بسیج کرد، عزم عمومی را راسخ و جمع کرد، هدف انقلاب را هدفی متعالی و جهان شمول کرد و باعث شد کسی نتواند بر علیه نظام نقشه و دسیسه داشته باشد.

وی در پایان گفت: دشمن در جنگ فهمید که ایران قدرت نظامی و کلاسیک فوق العاده ای ندارد که از آن بترسد، فهمید قدرتی به نام ایمان دارد، قدرت اعتقادی دارد، قدرت مکتبی و محور ولایی دارد و این هسته مرکزی در حفظ و صیانت انقلاب شده است و همین دشمن را نابود می کند.

گفتنی است در پایان مراسم هدایایی به برترین مسابقه تیراندازی از حوزه های مختلف اهداء شد.

سپس محمود عادل یکی از یادگاران دفاع مقدس با بیان خاطرات جنگ و جبهه، حال و هوای آن روزها را زنده کرد.

 

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1398

لذا من شعار را امسال این قرار دادم: «رونق_تولید». باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیدا کند. از اوّل سال تا آخر سال ان‌شاءالله این معنا به صورت چشمگیری در کشور محسوس باشد.

موضوع خطبه ها

موضوع خطبه :مواعظ ائمه معصومین(ع)

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.