27 بهمن 1397 ساعت 10:05
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار

مراسم سیاه‌پوشان محرم با سخنرانی و مرثیه‌خوانی در ابرکوه برگزار شد.

 به گزارش  ابرکوه آدینه و به نقل از سروابرکوه، مراسم سیاه پوشان و استقبال از ماه محرم شب آخر ماه ذیحجه با حضور آحاد و اقشار مختلف مردم در تکیه حضرت ابوالفضل(ع) نبادان برگزار شد.

 حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه در این مراسم، اظهار کرد: علت ایجادی دین، پیامبر(ص) است و ماندگاری این دین به وجود امام حسین(ع) است، یعنی قیام امام حسین(ع) و شهادت آن حضرت، رمز ماندگاری دین مبین اسلام شده است.

حسینی تصریح کرد: در حدیث نبوی است که “حسین منی و انا من حسین” یعنی همانطور که وجود پیامبر(ص) در ایجاد دین موثر است، دوام این دین به وجود اباعبدالله الحسین(ع) است.

 

وی افزود: اگر عاشورا نبود، دین و رسالت پیامبر(ص) هم نبود چرا که بنی امیه دین پیامبر(ص) را که با خون دل پایه گذاری کرد را به شدت تحریف کرده بود.

 

پس از سخنرانی امام جمعه شهرستان، مرثیه خوانی انجام شده و سپس آیین سیاه پوشان اجرا گردید.

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1397

شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه میتوانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.

موضوع خطبه ها

موضوع اصلی:مواعظ اهل بیت(ع)

موضوع خطبه این هفته:مواعظ حضرت زهرا سلام الله علیها

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.