03 ارديبهشت 1398 ساعت 06:40
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار

مراسم سیاه‌پوشان محرم با سخنرانی و مرثیه‌خوانی در ابرکوه برگزار شد.

 به گزارش  ابرکوه آدینه و به نقل از سروابرکوه، مراسم سیاه پوشان و استقبال از ماه محرم شب آخر ماه ذیحجه با حضور آحاد و اقشار مختلف مردم در تکیه حضرت ابوالفضل(ع) نبادان برگزار شد.

 حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه در این مراسم، اظهار کرد: علت ایجادی دین، پیامبر(ص) است و ماندگاری این دین به وجود امام حسین(ع) است، یعنی قیام امام حسین(ع) و شهادت آن حضرت، رمز ماندگاری دین مبین اسلام شده است.

حسینی تصریح کرد: در حدیث نبوی است که “حسین منی و انا من حسین” یعنی همانطور که وجود پیامبر(ص) در ایجاد دین موثر است، دوام این دین به وجود اباعبدالله الحسین(ع) است.

 

وی افزود: اگر عاشورا نبود، دین و رسالت پیامبر(ص) هم نبود چرا که بنی امیه دین پیامبر(ص) را که با خون دل پایه گذاری کرد را به شدت تحریف کرده بود.

 

پس از سخنرانی امام جمعه شهرستان، مرثیه خوانی انجام شده و سپس آیین سیاه پوشان اجرا گردید.

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1398

لذا من شعار را امسال این قرار دادم: «رونق_تولید». باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیدا کند. از اوّل سال تا آخر سال ان‌شاءالله این معنا به صورت چشمگیری در کشور محسوس باشد.

موضوع خطبه ها

موضوع خطبه :مواعظ ائمه معصومین(ع)

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.