26 آذر 1397 ساعت 15:24
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار

دولت و ملت مراقب تنگه های نفوذ دشمن باشند

امام جمعه ابرکوه مطرح کرد-قیام مردم یزد؛ اولین جرقه عمومی در شعله ور شدن انقلاب/ 12 فروردین 58 اولین تجربه مردم سالاری دینی در ایران

امام جمعه ابرکوه گفت: قیام مردم یزد در دهم فروردین 57؛ اولین جرقه قیام عمومی ملت ایران برای شعله ور شدن انقلاب بود.

به گزارش سرو ابرکوه، ظهر امروز حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه، در خطبه های نماز ضمن گرامیداشت دهم فروردین سالروز قیام مردم یزد و جهرم در سال 57، اظهار کرد: این خروش قهرآسا که به مناسبت چهلم شهدای تبریز صورت گرفت، اولین جرقه قیام عمومی ملت ایران برای شعله ور شدن انقلاب در سال 57 بود.

حجت الاسلام حسینی، در آستانه سیزده رجب سالروز میلاد حضرت امیرالمؤمنین (ع) گفت: امام علی (ع) نماد عینی همه فضیلت ها و ویژگی های معنوی و الهی انسانی است. تنها مولود کعبه، پرورش یافته سیره پیامبر اکرم (ص)، اولین ایمان آورنده به اسلام، شجاع ترین مجاهد فی سبیل الله، عابدترین و متقی ترین مردان، منتخب خداوند در برائت از مشرکان مکه و جانشینی رسولش و... از ویژگی های منحصر به فرد ایشان است.

12 فروردین 58 اولین تجربه مردم سالاری دینی در تاریخ ایران رقم خورد
حسینی به 12 فروردین سالروز اعلام نتیجه همه پرسی حکومت جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: در این روز بیش از 2/98 درصد مردم با لبّیک به ندای رهبر و انتخاب حکومتی بر مبنای جمهوریت و اسلامیت که متضمن حضور مردم در سرنوشت خودشان است، پایه های نظام اسلامی را تثبیت کردند.

وی تصریح کرد: ملت ایران 50 روز پس از پیروزی انقلاب، در یک انتخاب آزادانه در پای صندوق های اخذ رأی، حکومت اسلامی را برگزیدند و اولین تجربه مردم سالاری دینی در تاریخ ایران رقم خورد. در 12 فروردین 58، کنگره قدرت پوشالی استبدادی و ستم شاهی در هم فروریخت.

توصیه به انجام سنت حسنه اعتکاف
خطیب جمعه ابرکوه عنوان کرد: همزمان با روزهای پایانی تعطیلات نوروزی، ایام البیض است و سنت حسنه اعتکاف و معتکف شدن، همچون سال های گذشته به عنوان یکی از رویش های انقلاب و نوعی تقابل با تهاجم فرهنگی دشمن، در مساجد سطح شهر برگزار می شود.

حسینی اذعان کرد: لذا مردم مناسبت غمبار پانزدهم ماه رجب سالروز وفات حضرت زینب (س) در سال 62 هجری، را گرامی بدارند و در این روز مراسم شادمانه برگزار نکنند، تا حرمت آن بانوی بزرگوار که نماد بندگی، خدامحوری، ولایتمداری، فداکاری، صبر و بردباری است، حفظ شود.

دولت و ملت مراقب تنگه های نفوذ دشمن باشند
وی در بخشی از خطبه ها با تأکید به شعار سال «حمایت از کالای ایرانی» خاطر نشان کرد: از دهه هفتاد تا کنون ابتکار مقام معظم رهبری این بود که جبهه اقتصاد را اصلی ترین جبهه تخاصم و تقابل با دشمن معرفی کردند.

امام جمعه ابرکوه در پایان گفت: دشمنان تمام تلاش خود را برای برهم زدن اولویت های نظام، در افق 1404 به کار گرفته اند، اما سکاندار انقلاب با درایت همیشگی خود، بدون فوت وقت و درگیر شدن با جبهه های ساختگی، با اولویت های کمتر، نقطه هدف گزاری شده دشمن را شناسایی کردند و نهیب می زنند تا دولت و ملت مراقب تنگه های نفوذ آنها باشند.

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1397

شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه میتوانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.

موضوع خطبه ها

موضوع اصلی:قیام امام حسین(ع)        

موضوع خطبه این هفته:رسالت سجادی

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.