02 فروردين 1398 ساعت 10:05
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار

دهم فروردین، نقطه عطفی در تاریخ درخشان یزد است

امام جمعه ابرکوه:دهم فروردین، نقطه عطفی در تاریخ درخشان یزد است
یزد- ایرنا- امام جمعه ابرکوه گفت: دهم فروردین به عنوان نقطه عطفی در تاریخ درخشان یزد، ثبت و ماندگار شد.
حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با گرامیداشت یاد و خاطره قیام مردم یزد در دهم فروردین 57 افزود: مردم انقلابی یزد در این روز در گرامیداشت شهدای تبریز حماسه ماندگار آفریدند.
وی اظهار داشت: در دهم فروردین مردم متدین یزد آغازگر قیام فراگیر کشور علیه حکومت ستم شاهی و طاغوت شده و با فریاد درود بر خمینی و مرگ بر شاه ، خشم و انزجار خود را علیه رژیم آمریکایی و پهلوی ابراز داشتند و قهرمانانه، این روز را رقم زدند.
امام جمعه ابرکوه بابیان اینکه مردم متدین و انقلابی یزد در دهم فروردین در گرامیداشت اربعین شهدای تبریز اوج همبستگی را با ولایت را نشان دادند تصریح کرد: مردم انقلابی یزد با تقدیم شهدایی ، پرده از چهره خون آشام رژیم ستم شاهی برداشتند.
حسینی تاکید کرد: امت انقلابی یزد در این روز به عنوان استان پیش قراول انقلاب ، طلایه دار حرکتی عظیم برای نواحی مرکزی و جنوبی کشور شدند و شعله سوزان انقلاب در فرصتی کوتاه در سراسر کشور خرمن حکومت سیاه ستم شاهی را برگرفت و خاکستر کرد.
رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه تصریح کرد: رسانه ها باید قیام و حماسه انقلابی مردم یزد و جانفشانی شهدای گرانقدر فروردین 57 که جانانه در مقابل رژیم پهلوی ایستادند را برای نسل امروز تبین کنند.
در دهم فروردین سال 57، مردم یزد در حمایت از قیام مردم تبریز به خیابانها آمدند و چهار شهید به نامهای رضا نامدار، محمد حسین پارسائیان، شهریار مرادی و محمد مهدی قدک فروشان تقدیم انقلاب کردند

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1397

شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه میتوانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.

موضوع خطبه ها

موضوع خطبه :مواعظ ائمه معصومین(ع)

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.