27 بهمن 1397 ساعت 09:07
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار

هنر نباید با اباحی گری بعضی الگو نماهای غرب‌زده، به ابتذال کشیده شود

خطیب جمعه ابرکوه:هنر نباید با اباحی گری بعضی الگو نماهای غرب‌زده، به ابتذال کشیده شود
امام‌جمعه ابرکوه گفت: هنر که دمیدن روح تعهد در کالبد جامعه است نباید با اباحی گری بعضی الگو نماهای غرب‌زده، سیر ابتذال پیدا نکند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های امروز نماز جمعه ضمن اشاره به تظاهرات فلسطینیان تحت عنوان «راهپیمایی بازگشت»، اظهار کرد: راهپیمایی مذکور در آستانه تأسیس رژیم جعلی اسرائیل صورت گرفت که با هجوم وحشیانه این رژیم غاصب مواجه شد و طی آن 19 نفر شهید و هزار و 500 فلسطینی مجروح شدند.

دست رژیم‌های  مرتجع عرب در خوش‌رقصی برای اسرائیل برای جهان اسلام رو شده است

حسینی اذعان کرد: امروزه اسرائیل به پشتوانه ترامپ و حمایت خائنانه بن سلمان در سرکوب فلسطینیان وحشی‌تر و گستاخ‌تر از گذشته شده است؛ اما مردم فلسطین با حمایت ملت بزرگ ایران نشان دادند که آمادگی دارند تا در هر شرایطی برای احقاق حقوق و آزادی کشور خود در راه مبارزه با اسرائیل، هرگونه هزینه‌ای را پرداخت کنند.

امام‌جمعه ابرکوه با تأکید بر اینکه فلسطینیان روی پای خود ایستاده‌اند و به بیگانه امید ندارند، تصریح کرد: رابطه نیمه مخفی اسرائیل با آمریکا و مرتجعین خائن عرب که پُرشتاب برای نزدیکی به این رژیم جعلی خوش‌رقصی می‌کنند، بیش‌ازپیش برای جهان اسلام آشکار شده است.

وی خاطرنشان کرد: شاهزاده سعودی با چشم‌داشت جلب حمایت آمریکا برای حفظ موقعیت متزلزل خود بی‌شرمانه در اظهاراتش در جهت به رسمیت شناختن اسرائیل، بر روی آرمان فلسطین و مصالح جهان اسلام پا می‌گذارد. از سوی دیگر نیز آمریکا تنها به دوشیدن این گاو شیرده خود بسنده نکرده، بلکه سران ریاض را مجبور کرده تا در برابر صهیونیست‌ها تعظیم و هر لحظه در بوق ایران هراسی بدمند و جنگ روانی علیه ایران انقلابی را تشدید کنند.

خودباوری و ما می‌توانیم از برکات قطع رابطه با آمریکا

حسینی در ادامه ضمن گرامیداشت سالروز شهادت محمدباقر و بنت‌الهدی صدر، به روز ملی فن‌آوری هسته‌ای اشاره کرد و گفت: زمانی رابطه ایران و آمریکا همچون رابطه گرگ و میش بود، زیرا آمریکا هرگز به ملت ایران اجازه رُشد و شکوفایی و بروز توانمندی‌ها را نمی‌داد؛ اما امروز باید گفت توان عملی و علمی فن‌آوری هسته‌ای دانشمندان ایرانی محصول عملی قطع رابطه با آمریکا است.

خطیب جمعه ابرکوه خودباوری ملی و تحقق «ما می‌توانیم» را از جمله برکات قطع رابطه آمریکا با ایران برشمرد و اضافه کرد: در تاریخ 20 فروردین 85 خبر دستیابی ایران به فن‌آوری غنی‌سازی اورانیوم و راه‌اندازی یک زنجیره کامل غنی‌سازی در نطنز اعلام و کشور ایران با تلاش دانشمندان جوان هسته‌ای در زمره معدود کشورهای دارای فن‌آوری غنی‌سازی اتمی قرار گرفت.

هنر نباید با اباحی گری بعضی الگو نماهای غرب‌زده، به ابتذال کشیده شود

وی با اشاره به سالروز شهادت سید مرتضی آوینی که به روز هنر انقلاب اسلامی نام‌گذاری شده است، افزود: رسالت هنرمند، اعتلا بخشیدن به توان معنوی و اخلاقی جامعه است؛ بنابراین باید امثال آوینی ها و حاتمی کیاها که زبان گویا و رسای هنر متعهدانه هستند را پرورش داد؛ چرا که این هنرمند انقلابی است که می‌تواند در تقابل با هنر کاذب هالیوودی، زیباترین نماد ارزش‌های دینی جامعه را به مخاطب القاء کرده و اسیر تاریکی‌های جهل، فساد و نادانی هنرمند نماهای زمانه نشود.

حسینی تأکید کرد: هنرمند انقلابی باید با بصیرت، حق‌جویی و درک نیازهای معنوی جامعه، پیام نورانی اسلام و انقلاب را در راستای مبارزه با شرک، کفر، تقابل با مستکبران و زورگویان به مخاطب برساند. در همین راستا امید است شهید آوینی نمونه عینی هنر اسلامی و الگویی مجسم برای هنرمندان باشد و هنر که دمیدن روح تعهد در کالبد جامعه است با اباحی گری بعض الگو نماهای غرب‌زده، سیر ابتذال پیدا نکند.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1397

شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه میتوانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.

موضوع خطبه ها

موضوع اصلی:مواعظ اهل بیت(ع)

موضوع خطبه این هفته:مواعظ حضرت زهرا سلام الله علیها

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.