28 دی 1397 ساعت 10:20
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار

تضعیف نیروی انتظامی به معنی حمایت از دشمنان داخلی و خارجی

خطیب جمعه ابرکوه:دستگاه قضایی بدون واهمه با رشوه خواران برخورد کند/ تضعیف نیروی انتظامی به معنی حمایت از دشمنان داخلی و خارجی

امام جمعه ابرکوه گفت: رشوه اعتماد عمومی را از مسئولین سلب می کند و دستگاه قضائی باید بی واهمه با این مفسدین برخورد و آنان را نزد مردم رسوا کنند و اگر در این امر مسامحه شود، آثار سوء اقتصادی اش دامن همه جامعه را می گیرد.

به گزارش سرو ابرکوه، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه در خطبه های نماز جمعه این شهرستان، رشوه خواری را یکی از مصادیق حرام خوری و پدیده ای زشت، ناهنجار و آسیب جدی اجتماعی عنوان کرد و گفت: رشوه پول یا چیزی است که به کسی بدهند تا حق را ناحق کند و حق ظالم و مظلوم را جابجا کند.

حجت الاسلام حسینی به آیه 62 سوره مائده اشاره کرد و گفت: وضعیت رشوه که در جامعه ما به عنوان شیرینی، زیر میزی و یا عناوین دیگر ارئه می شود صورتی وحشتناک و نگران کننده به خود گرفته است.

وی بیان کرد: متاسفانه گاهی شنیده می شود فلان مقام، مسئول یا کارمندی که باید به حق مردم رسیدگی کند این عمل حرام را مرتکب می شود، این بدترین درآمد و لقمه حرام است، چرا که به فرموده پیامبر اکرم(ص) خدا بر رشوه دهنده، گیرنده و واسطه گر لعنت فرستاده است.

حسینی رشوه را یکی از مصادق فساد مالی و اداری برشمرد و افزود: این عمل حرام، اعتماد عمومی را از مسئولین سلب می کند و دستگاه قضائی باید بی واهمه با رشوه خواران برخورد و آنان را نزد مردم رسوا کنند و اگر دولت و دستگاه قضائی مسامحه کند آثار سوء اقتصادی اش دامن همه جامعه را می گیرد.

خطیب جمعه ابرکوه در ادامه سخنان خود ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان گفت: برنامه ریزان و سیاستگذاران در امورجوانان باید بتوانند از ظرفیت های عظیمِ علمی و عملی این سرمایه های عظیم کشور بیشتر بهره ببرند.

حجت الاسلام حسینی در ادامه با اشاره به نهم اردیبهشت و روز شوراها بیان کرد: شوراهای شهر و روستا نقش بارز و مهمی در بیان و ارائه مطالبات مردم دارند، فعالیت شوراها به عنوان حلقه اتصال بین مردم و دولت می تواند دربرطرف و یا کم کردن مشکلات مردم نقش بارزی ایفا کند.

کارگران بازوان قوی اقتصاد و نیروی اصلی پیشرفت کشور
وی یازدهم اردیبهشت و روز جهانی کارگر را فرصتی برای قدردانی از زحمات بی وقفه این قشر پر تلاش عنوان کرد و گفت: کارگران و کارفرمایان بازوان قوی اقتصاد و نیروی اصلی پیشرفت کشورند و به همین دلیل درآموزه های دینی ما به کار وکارگر جایگاه والا داده شده است.

حسینی بیکاری را برای جامعه اسلامی عیب برشمرد و ضمن توصیه به همه مراکز تولیدی و کارخانجات در شهرستان افزود: ما نباید درابرکوه نیروی بیکار داشته باشیم، و باید مراکز تولیدی وکارخانجات شهرستان ازنیروی بومی استفاده کنند؛ چرا که شرافت کارگری اگر بیشتر از کارمندی نباشد کمترنیست.

این مقام مسئول ضمن تاکید بر اینکه گاهی بیکاری نتیجه پر توقعی است، گفت: شخصی که درس خوانده و مدرک گرفته نباید تنها به صندلی نشینی فکر کند بلکه جوان تحصیل کرده ما باید به کار کشاورزی و تولیدی افتخار کند.

تعالیم غلط و انحراف دانش آموزان خیانتی نابخشودنی است
امام جمعه ابرکوه در ادامه سخنان خود 12 اردیبهشت و سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم را گرامی داشت و تاکید کرد: معلمان امانتداران جامعه اند و باید در امرتعلیم وتربیت تلاش کرده و ذهن خالی نوجوانان وجوانان را در مسیر سودمند جهت دهند.

وی افزود: اگر فرزندان ما غلط، انحراف و کجروی را یاد گرفته ونسبت به انقلاب، جمهوری اسلامی و دسیسه شوم دشمنان در عرصه های مختلف فرهنگی و سیاسی بی تفاوت باشند، خیانتی نابخشودنی درحق آنان صورت گرفته است.

امام جمعه ابرکوه به نیمه شعبان و سالروز ولادت باسعادت امام زمان(عج) پرداخت و گفت: درفرهنگ متعالی تشیع، انتظار برای رسیدن روز ظهور امامی است که جهان به یُمن قدومش گلستان می شود؛ پس باید آحاد منتظران، فرهنگ تغییر و تحول جهانی را در راستای آماده سازی افکار عمومی برای ظهور منجی موعود بپرورانند و شرایط جامعه مهدوی را فراهم کنند.

وی ظهور حضرت حجت(عج) را زمینه تحقق حقوق بشر در تمامی ابعاد زندگی برشمرد و بیان کرد: مراکز بین المللی حقوق بشر و با مدیریت آمریکا، انگلیس و اسرائیل خود را مدافعان حقوق مردم عنوان می کنند اما در حقیقت معنای حقوق بشر در بیان این قدرت های سلطه گر وقتی تأمین است که حقوق این زور گویان بین المللی تأمین باشد!

حسینی تاکید کرد: تنها قدرت جهانی که افشاگر نقشه های شوم و عقب زننده ماسک تزویر از چهره دروغین این گرگ های گوسفند نما است، قدرت ایران اسلامی است و لذا هدف خصمانه این دشمنان، براندازی این نظام است.

تضعیف نیروی انتظامی به معنی حمایت از دشمنان داخلی و خارجی
این مقام مسئول ضمن قدردانی از تلاش های شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان(عج) و نیروی انتظامی در دفاع از کشور گفت: تضعیف نیروی انتظامی به معنی حمایت از دشمنان داخلی و خارجی است، چون نقشه راهبردی دشمن ایجاد بی ثباتی و ناامنی در داخل است.

وی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی باید با بی اعتنائی به این گرد و غبارهای سیاسی به وظیفه خود با اقتدار عمل کند افزود: نیروی انتظامی باید با فساد، گناه و قانون شکنی مخصوصاً بد حجابی و ترویج  اباحی گری و ابتذال مبارزه کند.

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: این نیرو باید با ایجاد شکاف های داخلی و قومیتی که هدف دشمن است مقابله کند.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1397

شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه میتوانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.

موضوع خطبه ها

موضوع اصلی:مواعظ اهل بیت(ع)

موضوع خطبه این هفته:مواعظ حضرت زهرا سلام الله علیها

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.