28 دی 1397 ساعت 10:13
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار

نیروی کار مهم و بیکاری برای جامعه اسلامی عیب است

امام جمعه ابرکوه با بیان اینکه نهم اردیبهشت، روز شوراها نامگذاری شد، گفت: اعضای شورای شهر و روستا نقش مهمی در بیان مطالبات مردم دارند، این نهاد به عنوان حلقه اتصال بین مردم و دولت می تواند در رفع یا کم کردن مشکلات مردم نقش مهمی ایفا کند.
حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امروز در خطبه نماز جمعه این هفته ابرکوه افزود: باید از زحمات اعضای این نهاد در شورای شهر، روستا و شهرستان تشکر کرد.
وی در ادامه یادآور شد: 11 اردیبهشت روز جهانی کارگر است، شایسته است از تلاش کارگران که نیروهای خط مقدم جبهه اقتصاد مقاومتی هستند قدردانی کرد، زیرا کارگران و کارفرمایان بازوان قوی اقتصاد و نیروی اصلی پیشرفت کشور هستند و به همین دلیل در آموزه های دینی به کار و کارگر جایگاه والایی داده شده است.
وی تاکید کرد: نیروی کار مهم و بیکاری برای جامعه اسلامی عیب است ما نباید در ابرکوه نیروی بیکار داشته باشیم در این ارتباط به مراکز تولیدی و کارخانجات توصیه شد از نیروهای بومی استفاده کنند.
وی بیان کرد: به اعتقاد برخی ها کار، عیب و عار است در حالیکه کار، همت برای نیل به عزت است جوان تحصیل کرده باید به کار کشاورزی و تولیدی افتخار کند نه اینکه آن را شأن خود نداند.
وی در ادامه به 12 اردیبهشت سالروز شهادت مرتضی مطهری و روز معلم اشاره کرد و گفت:
معلم امانتدار جامعه است، باید در امر تعلیم وتربیت فرزندان آینده ساز این کشور تلاش کند، زیرا ذهن نوجوانان و جوانان را معلم تغذیه می کند.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1397

شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه میتوانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.

موضوع خطبه ها

موضوع اصلی:مواعظ اهل بیت(ع)

موضوع خطبه این هفته:مواعظ حضرت زهرا سلام الله علیها

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.