27 بهمن 1397 ساعت 10:11
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار

اولویت پرداخت حقوق معوقه کارگران کاشی کوثر ابرکوه

امام جمعه ابرکوه مطرح کرد-اولویت پرداخت حقوق معوقه کارگران کاشی کوثر ابرکوه/ضرورت بکارگیری رانندگان بومی در کارخانه فولاد سرمد

امام جمعه ابرکوه گفت : کارفرمایان جهت پرداخت حقوق معوقه کارگران و رفع مشکلات معیشتی آنها تلاش و همچنین از رانندگان بومی جهت حمل و نقل تولیدات کارخانه فولاد استفاده کنند.

به گزارش سرو ابرکوه؛ حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه، در خطبه های نماز، با اشاره به ایجاد 2 هزار شغل در حوزه های صنعتی و خدماتی در شهرستان طی سال های گذشته، اظهار کرد : فاز اول فولاد سرمد و نورد با اشتغال بیش از 300 نفر، زمینه حمل روزانه 80 تریلی فولاد را فراهم کرده است.

حجت الاسلام حسینی ضمن توصیه به متولیان و کارفرمایان کارخانه ها جهت اولویت در جذب نیروی بومی، گفت : در امیدواریم با بالارفتن تولید که موجب افزایش روزانه 130 تریلی جهت حمل و نقل تولیدات این کارخانه می شود، رانندگان شهرستان که یکی از بزرگترین آمار داران ماشین های سنگین در کشور هستند، به جای گردش در کشور از شهر خودشان بارگیری کنند و بیشتر به خانواده هایشان برسند.

حسینی افزود : پیمانکار فاز دوم این کارخانه جهت تولید فولاد شمش، ابراز امیدواری کرد که با رفع موانع تسهیلات و راه اندازی فاز دوم، زمینه اشتغال 500 نفر دیگر به صورت کارگر و به کارگیری 200 تریلی برای حمل و نقل فراهم خواهد شد.

وی همچنین با تأکید بر پرداخت حقوق معوقه کارگران کارخانه کاشی کوثر توسط کارفرمایان و رفع مشکلات معیشتی آنها، عنوان کرد : با افزایش تولیدات کارخانه های سیمین و آرین سرام، اشتغال در آنها به ترتیب به 200 و 300 نفر خواهد رسید.

حسینی بیان کرد : تاکنون 185 طرح اشتغال در مناطق روستایی و نواحی صنعتی توسط شورای اشتغال شهرستان به تصویب رسیده است و فارغ التحصیلانی که جویای کار هستند می توانند در قالب طرح کارورزی اقدام کنند. همچنین با ایجاد اولین مجمع بانوان کارآفرین شهرستان، با شعار هرخانه یک کارگاه زمینه اشتغال آنها در 360 رشته مختلف فراهم شده است.

این مقام مسئول در بخش از سخنان خود ضمن تشکر از نماینده مردم ابرکوه جهت پیگیری مسئله تقسیم بندی بزرگترین حوزه انتخابیه کشور، گفت : مسئولان مربوطه نباید با ایجاد مشکل برای شهرستان ابرکوه، در پی رفع مشکل دیگر شهرستان ها باشند.

حسینی در پایان خطبه ها با اشاره به اوضاع کشور در مباحث بین المللی تصریح کرد : ترامپ نامتوازن می خواهد تصمیم نهایی خود را درباره برجام در روز 22 اردیبهشت ماه اعلام کند. این آدم که عملاً نابینا است بهتر است عینک بزند تا دست برتر ایران را در عرصه های بین المللی ببیند.

وی تأکید کرد : ملت ایران بدانند خروج برجام پروژه ترامپ و دیگر کسانی است که در برابر اراده ملت و درایت رهبر ایران اسلامی احساس خسارت و شکست می کنند و این خروج، انزوا و ناکامی بیش از پیش برای آنان است و چنانچه بخواهند دست از پا خطا کند، ملت قهرمان با مشت انقلابی خود دندانش را در دهانش خورد می کنند.

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1397

شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه میتوانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.

موضوع خطبه ها

موضوع اصلی:مواعظ اهل بیت(ع)

موضوع خطبه این هفته:مواعظ حضرت زهرا سلام الله علیها

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.