27 بهمن 1397 ساعت 09:33
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار

:ایجاد واحدهای کم آبخواه در اولویت سرمایه گذاران ابرکوه باشد

رئیس شورای فرهنگ عمومی:ایجاد واحدهای کم آبخواه در اولویت سرمایه گذاران ابرکوه باشد

 یزد - ایرنا - رئیس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه با تاکید بر اهمیت رونق تولید و اشتغال و نامگذاری سال 97به حمایت از کالای ایرانی، گفت: گرچه زیرساخت برای فعالیت صنعتی و معدنی در شهرستان فراهم است، افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند باید ایجاد صنایع کم آبخواه را در اولویت کارها قرار دهند.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی روز دوشنبه در بازدید تعدادی مسئولان محلی از روند تولید شرکت صنایع فولاد ابرکوه با اشاره به آمار 14درصد بیکار شهرستان اظهار کرد: اولویت نخست مدیران واحدهای تولیدی ، صنعتی و معدنی جذب نیرو و به کارگیری افراد جویای کار بومی باشد.
امام جمعه ابرکوه صنایع فولاد را نمونه ای از توانمندیها و ظرفیت های صنعتی منطقه دانست و تاکید کرد: با بهره گیری از ظرفیت این واحد می توان بخش عمده ای از تقاضای اشتغال جوانان جویای کار را فراهم کرد.
وی ادامه داد: صاحبان صنایع باید با به روز رسانی تجهیزات ، اصلاح و تامین زیرساخت ها و به کارگیری نیروی کار آزموده ، تولید انبوه با کیفیت بالا را در دستور کار قرار دهند.
وی اضافه کرد: حمایت از تولید داخلی علاوه بر رونق اقتصادی، اشتغالزایی را نیز به همراه دارد.
همچنین رئیس شورای شهر ابرکوه با قدردانی از تلاش واحد یادشده در ایجاد اشتغال و تولید یادآور شد: اولویت اشتغال جوانان جویای کار بویژه دانش آموختگان مراکز دانشگاهی و آموزش عالی بومی این شهرستان باشد .
علیرضا زارع زاده با بیان اینکه ایجاد اشتغال مهمترین اولویت مسئولان محلی است، تصریح کرد: در این زمینه مسئولان شرکت صنایع فولاد ابرکوه تلاش خوبی داشته اند.
وی اظهار کرد: اگر لازم باشد، برای رفع مشکلات با مسئولان در تهران مذاکره شود، همراهی خواهیم کرد.
مدیر کارخانه شرکت صنایع آهن و فولاد ابرکوه نیز با قدردانی از توجه مسئولان به تولید و اشتغال اظهار کرد: برای بالا بردن کیفیت محصول و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.
عباس سمندریان با اشاره به اینکه محصولات کارخانه از استاندارد بالایی برخوردار است، اظهار کرد: این کارخانه در 2 نوبت کاری یک هزار و 200تن انواع میلگرد با قطر 8 تا 32 میلمتر تولید می کند.
وی با اشاره به اینکه روزانه 100 دستگاه تریلی محصولات کارخانه را برای سایر نقاط کشور بارگیری می کند، افزود: قرار است بخشی از تولید به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شود.
سمندریان با بیان اینکه هم اکنون در این واحد 250 نفر مشغول کار هستند، یادآور شد: واحد فولادسازی ، فاز دوم طرح توسعه کارخانه که عملیات آن آغاز و دستگاهها نیز خریداری شد که با بهره برداری از آن 600 هزار تن شمش خوراک نورد را تامین خواهد کرد و ظرفیت اشتغال به 500 نفر در سه نوبت کاری خواهد رسید.
هم اکنون بیش از 500 کارگاه و واحد اقتصادی خدماتی، صنعتی، معدنی، تعاونی، کشاورزی و ساختمانی در ابرکوه فعال است که زمینه فعالیت بیش از پنجهزار کارگر را فراهم کرده است .

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1397

شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه میتوانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.

موضوع خطبه ها

موضوع اصلی:مواعظ اهل بیت(ع)

موضوع خطبه این هفته:مواعظ حضرت زهرا سلام الله علیها

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.