02 ارديبهشت 1398 ساعت 14:41
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار

امام‌جمعه ابرکوه تلاش مسئولان را برای احیای وقف خواستار شد

 امام‌جمعه ابرکوه تلاش مسئولان را برای احیای وقف خواستار شد
یزد - ایرنا - امام‌جمعه ابرکوه گفت: مسئولان اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان برای ترویج فرهنگ و احیا وقف تلاش کنند، زیرا آثار این سنت حسنه برای همیشه در تاریخ به یادگار باقی خواهد ماند.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی عصر یکشنبه در دیدار با رییس و کارکنان اداره اوقاف و امور خیریه ابرکوه افزود: خروجی سنت حسنه وقف ، کمک به نیازمندان عمومی و جامعه است
وی ادامه داد: وقف صدقه جاریه است که نیاکان صالح به‌عنوان پشتوانه‌ای مستمر برای فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی و مذهبی آن را انجام می‌دادند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه با قدردانی از تلاش‌های مجموعه کارکنان اداره اوقاف اظهار داشت: وقف در تعالیم اسلامی و دینی ، ضامن گسترش عدالت و مساوات اجتماعی در بین مردم است .
رییس اداره اوقاف ابرکوه نیز با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این اداره گفت : با فعالیت‌های فرهنگی تمایل مردم به ایجاد موارد وقف جدید نیز افزایش یافت و تاکنون 340 موقوفه در سامانه جامع اوقاف کشور به ثبت رسیده است .
سید محسن ابطحی اظهار کرد: تعداد رقبه های مرتبط با وقف این شهرستان از 800 مورد در سال 1396با 200 مورد افزایش ، امسال به هزار رقبه رسید.
وی با اشاره به اینکه اکثر قریب به‌اتفاق رقبه و موقوفه شهرستان، کشاورزی است افزود: با توجه به تداوم خشکسالی درآمد موقوفه ها در حوزه کشاورزی به 2 برابر افزایش‌ یافت و درآمدها در اجرای نیات واقفان خیراندیش صرف مجالس روضه‌خوانی، عزاداری سیدالشهدا (ع) ، امور قرآنی ، فرهنگی دینی ، اجتماعی و خیریه می‌شود .
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ابرکوه افزود: امسال پنج مورد وقف جدید به ارزش 6 میلیارد و 700 میلیون ریال شامل 2 باب منزل مسکونی در روستای شمس‌آباد و ده عرب ، 24 ساعت آب کشاورزی روستای صفی‌آباد ، یک قطعه زمین به مساحت 483 مترمربع در ده عرب در سامانه جامع اوقاف کشور ثبت شد.

 

 

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1398

لذا من شعار را امسال این قرار دادم: «رونق_تولید». باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیدا کند. از اوّل سال تا آخر سال ان‌شاءالله این معنا به صورت چشمگیری در کشور محسوس باشد.

موضوع خطبه ها

موضوع خطبه :مواعظ ائمه معصومین(ع)

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.