02 ارديبهشت 1398 ساعت 14:28
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار

عدم حضور در صحنه های انقلابی، نشانه ناتوانی و بی قابلیتی افراد در مدیریت است

امام‌جمعه ابرکوه در دیدار جمعی از فرهنگیان:عدم حضور در صحنه های انقلابی، نشانه ناتوانی و بی قابلیتی افراد در مدیریت است

امام‌جمعه ابرکوه، گفت : عدم حضور درصحنه‌های اجتماعی و دفاع از انقلاب، مهر تأییدی بر عدم قابلیت و ناتوانی افراد برای مدیریت مجموعه‌های سرنوشت‌ساز همچون آموزش‌وپرورش است.

به گزارش سرو ابرکوه؛ صبح امروز جمعی از نیروهای فرهنگی شهرستان در خصوص ضرورت تصدی مدیریت مهم و سرنوشت‌ساز اداره آموزش‌وپرورش، با امام‌جمعه ابرکوه دیدار کردند.

فرد سیاسی و غیرانقلابی لایق مدیریت آموزش‌وپرورش نیست
یکی از فرهنگیان حاضر در جمع تأکید کرد : چنانچه مدیریت مجموعه‌ای بزرگ همچون آموزش‌وپرورش، بر محور ارزش‌های دینی، انقلابی و ولایت مداری نباشد و افراد صرفاً سیاسی که عملاً نشان داده‌اند اعتقادی به انقلاب، ولایت و مبارزه با آمریکا و دشمنان ندارند، عهده‌دار این مسئولیت شوند، مرکز و ارزش‌های آن را زمین خواهند زد.


وی افزود : لذا از امام‌جمعه و دیگر مسئولین مربوطه شهرستان، تقاضا داریم برای جلوگیری از اینکه چنین پست‌های سرنوشت‌ساز به دست نیروی انقلابی و کارآمد سپرده شود، اقدامات لازم را برای مردم انجام دهند.

مدیریت انقلابی و حضور درصحنه‌ها از قوانین نظام است
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم حسینی امام‌جمعه ابرکوه، در پاسخ به صحبت‌های فرهنگیان اظهار کرد : یکی از شرایطی که جز قوانین نظام ارزشی جمهوری اسلامی ایران و از مقررات و ضوابط مدیریت محسوب می‌شود؛ اعتقاد به‌ نظام، ولایت‌فقیه و ارزش‌های اخلاقی است.

حجت‌الاسلام حسینی، با اشاره به اینکه برخی نیروها با روابط و بدون رعایت ضوابط روی کار آمدند و مسئولیت‌پذیر شدند، گفت : یک نیروی معتقد باید با حضور در نماز جمعه، راهپیمایی‌ها، صحنه‌های مختلف انقلاب و دفاع از انقلاب، خود را نشان دهد، تا با این رصد مشخص شود که نیروی انقلابی است.

وی افزود : مشکلی که نظام اسلامی به‌عنوان چالش با آن روبرو است، مدیریت‌های بی‌اعتقاد به‌نظام، انقلاب و ولایت است که بعضاً غربی باورشان بیشتر از خودباوری‌شان است.

افراد غرب‌زده جز آسیب‌رسانی به‌نظام نقشی ندارند
حسینی تصریح کرد : کسانی که شیفته و دلداده غرب و آمریکا هستند، جز آسیب‌رسانی و خون به دل رهبری کردن، هیچ نقش و کارآیی دیگری برای نظام ندارند. متأسفانه برخی از این‌ها به‌صورت عناصر نفوذی در قوای مقننه و مجریه جایگاه و پایگاهی برای خود تدارک دیده‌اند. آنها حرف‌های ظاهرپسند می‌زنند ولی عملاً آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.

شرط مدیر انقلابی، ضدیت با آمریکا و شاخصه حضور درصحنه‌های انقلابی است
امام‌جمعه ابرکوه عنوان کرد : شاخصه انقلابی گری که یکی از شرایط مدیریت در نظام اسلامی است، ضدیت با دشمن اصلی و مبارزه عملی با شیطان بزرگ، حضور درصحنه‌های اجتماعی انقلاب، نماز جماعات و جمعه، راهپیمایی‌ها، مراسمات بزرگداشت مناسبت‌های انقلاب است.

وی گفت : چنانچه غیرازاین باشد، گویاترین زبان و بیان بر عدم قابلیت چنین فردی در مدیریت است. زیرا کسی که می‌خواهد مدیریت بخشی از کشور، استان یا شهرستانی را بر عهده بگیرد، وقتی خود اعتقادی بر مبنای مسئولیت‌پذیری خود نداشته باشد، نمی‌تواند انجام‌وظیفه کند.

حسینی ادامه داد : لذا چون خود را ناتوان می‌بیند، دلداده و دل‌سپرده بیگانگان می‌شود، تا با کمک آنها و آورده‌های غربی امور داخلی را اداره کند.

وی در پایان گفت : نقطه نظرات فرهنگیان حاضر به مسئولین بالاتر منتقل شود، تا نتیجه عملی بگیریم و دغدغه حاضرین برای این مهم لحاظ شود.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1398

لذا من شعار را امسال این قرار دادم: «رونق_تولید». باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیدا کند. از اوّل سال تا آخر سال ان‌شاءالله این معنا به صورت چشمگیری در کشور محسوس باشد.

موضوع خطبه ها

موضوع خطبه :مواعظ ائمه معصومین(ع)

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.