02 ارديبهشت 1398 ساعت 14:01
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار

در ماجرای آسیب‌رسانی به خط انتقال آب استان یزد، مسامحه‌کاری جایز نیست

امام‌جمعه ابرکوه:در ماجرای آسیب‌رسانی به خط انتقال آب استان یزد، مسامحه‌کاری جایز نیست
امام‌جمعه ابرکوه گفت: طرح انتقال آب پروژه‌ای ملی است که دولت و مسئولین قضایی باید با آن برخورد کرده و دیگر مسامحه‌کاری جایز نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های امروز نماز جمعه به سالروز شهادت شهید مدرس اشاره کرد و گفت: اندیشه اصیل عدم جدایی دین از این شهید بزرگوار است که بر ضرورت حضور اندیشمندان مخصوصاً علما و فقها در عرصه‌های سیاسی تأکید داشت و خود هم به آن پایبند بود.

حسینی ضمن گرامیداشت روز مجلس، اذعان کرد: نماینده راستین ملت کسی است که خودباور و مردم‌باور باشد و به‌پای اصول و آرمان‌های انقلاب در دفاع از استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بایستد.

امام‌جمعه ابرکوه افزود: نماینده سیاسی‌کار، جناح‌گرا و بی‌بصیرت که برای تأمین مصالح و منافع ملی درون‌گرایی را باور ندارد و چشم امید به خارجیان دوخته، غاصب منصب وکالت است و باید کنار رود؛ زیرا خوش‌بینی نسبت به دشمن و سازش با غرب، خطر بزرگی است که راه سلطه و نفوذ دشمن را فراهم می‌سازد.

وی به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولین نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی اشاره کرد و گفت: از دیدگاه رهبر تنها راه نجات منطقه و جهان اسلام از شر اشرار، گسترش روحیه مقاومت است. نتیجه مقاومت در دفاع حزب‌الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه با اسرائیل، ۲۲ روزه گروه مقاومت حماس و فلسطین و ۸ روزه مردم غزه به وضوح قابل‌مشاهده است.



خطیب جمعه ابرکوه اذعان کرد: امروز مسلمانان در جهان به بلوغ سیاسی رسیده و دوست را از دشمن تشخیص می‌دهند. مردم دنیا دیده‌اند که رژیم ریاض 3 سال و نیم است ملت محروم و خاک‌نشین یمن را به جرم حق‌طلبی به خاک و خون کشیده و تاکنون ۵۰ هزار زن و کودک بی‌گناه را کشته و هزاران جنایت انسانی انجام داده است.

حسینی خاطرنشان کرد: آمریکا و اسرائیل که شریک جرم رژیم خون‌خوار سعودی در جنایت علیه مردم یمن هستند به خاطر مطامع و منافع مادی که از این گاو شیرده می‌برند چشم خود را به روی حقایق بسته و می‌خواهند برای مسلمان سفید نمایی کنند.

وی ضمن محکوم کردن کار عناصر خودسر یا ضدانقلاب پیرامون آسیب‌رسانی مجدد به خط انتقال آب استان یزد، تصریح کرد: طرح انتقال آب پروژه‌ای ملی بوده و ارتباطی به معدود اخلالگران ندارد و در این خصوص دولت و مسئولین قضائی باید با باند خیانت و رذالت برخورد کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه با تأکید بر اینکه در موضوع مذکور مردم نباید دخالتی داشته باشند، عنوان کرد: این جریان مردمی نبوده بلکه توسط گروه‌های اجیر شده حساب و برنامه‌ریزی‌شده که هوشیاری بیشتری را می‌طلبد.

حسینی یادآور شد: مردم استان یزد مجدانه خواستار برخورد انقلابی و قاطع با عوامل آسیب به مصالح ملی توسط مقامات استانی و کشوری هستند و در این رابطه مسامحه‌کاری جایز نیست.

وی در ادامه ضمن ابراز امیدواری برای انتصاب شخصی شایسته، توانمند و انقلابی برای تصدی منصب استانداری یزد، ادامه داد: در این بخش انتخاب مدیران نیز نباید با گرایش سیاسی لحاظ شود بلکه توان و قابلیت اجرایی و انقلابی برای مدیریت هر دستگاه است که می‌تواند مشکلات را حل کند.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1398

لذا من شعار را امسال این قرار دادم: «رونق_تولید». باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیدا کند. از اوّل سال تا آخر سال ان‌شاءالله این معنا به صورت چشمگیری در کشور محسوس باشد.

موضوع خطبه ها

موضوع خطبه :مواعظ ائمه معصومین(ع)

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.