02 فروردين 1398 ساعت 10:29
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار

آمريکا سه هدف مهم فشار اقتصادي، فشار رواني و تحريم‌هاي عملي را برنامه ريزي کرده

يزد ـ امام جمعه ابرکوه گفت: قيام جليقه زردها در فرانسه نشانگر آن است که قدرت غرب و آمريکا رو به افول است و آنها بايد به جاي دخالت در امور ساير کشورها، فکري براي خود کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سيد ابراهيم حسيني در خطبه‌هاي اين هفته نمازجمعه ابرکوه با اشاره به نقشه‌هاي آمريکا براي تحت فشار قرار دادن ملت ايران و مسلط شدن بر خاورميانه اظهار داشت: آمريکا سه هدف مهم فشار اقتصادي، فشار رواني و تحريم‌هاي عملي را برنامه ريزي کرده و براي اجراي آن متمرکز شده است.

وي افزود: يکي از موارد مهمي که آمريکايي‌ها با قوت بيشتري پيگير آن هستند، يافتن نقاط قوت ملت ايران و دور کردن مردم و نخبگان از اين نقاط قوت است و در عوض در تلاش هستند که نقاط ضعف را پررنگ‌تر کنند.

حسيني خاطرنشان کرد: دشمن مي داند که ما در عرصه علمي به موفقيت‌هاي بزرگي دست يافته ايم و نمونه آن نيز دستيابي به انرژي هسته اي است و توان موشکي است به همين دليل تلاش مي کند تا ما را به هر روش ممکن، از اين موفقيت‌ها دور نگاه دارد و دقيقا همين موفقيت‌ها را بهانه اي براي به نمايش گذاشتن چهره‌اي خشن از ملت ايران قرار مي دهد.امام ‌جمعه ابرکوه عنوان کرد: اين موفقيت‌ها حاصل سال‌ها تلاش جوانان غيور و توانمند ميهن اسلامي است بنابراين نبايد لحظه اي از آنها غافل شويم زيرا اين نقاط دقيقا نقاط قوت ملت ايران است و دشمن در صدد سلب آن است.

وي با بيان اينکه خوشبختانه آمريکا تاکنون در اغلب اهداف خود در مورد ايران ناکام بوده بنابراين براي موجه نشان دادن ادعاهاي خود به دنبال شريک مي‌گردد، بيان کرد: هم پيمانان آمريکا از جمله انگليس و فرانسه براي خوش رقصي در مقابل آمريکا، اعلام کرده اند که آزمايش موشکي ايران خطرناک است و اين موضوع را در شوراي امنيت مطرح کرده اند اما به خاطر اختلاف‌نظر با ديگر اعضاي شوراي امنيت نتوانستند قطعنامه‌اي عليه کشورمان به تصويب برسانند.

حسيني در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينکه اغلب اين کشورها خود در نابساماني اقتصادي به سر مي‌برند، افزود: مي‌بينيم که مردم فرانسه عليه سياست‌هاي دولت اين کشور قيام کرده اند و اين قيام‌ها نشان مي دهد که ستاره بخت آمريکا و غرب رو به افول است.


..............

به گزارش ايرنا، امام‌جمعه ابرکوه با اشاره به حضور جوانان ايران در عرصه‌هاي مختلف گفت: آن‌ها اميد آينده نظام هستند، همين جوانان ، آمريکا را نااميد و ناکام کردند .
حجت‌الاسلام سيد ابراهيم حسيني در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته ابرکوه افزود: روز گذشته نيز شاهد ناکامي ديگر آمريکا در عرصه بين‌المللي بوديم.
وي افزود: اين‌ها لطف خداست که همپايگي‌هاي آمريکا و غربي‌ها براي ايجاد همسويي با آمريکا در بدفرجامي بر جام گرد هم آمدند و درنهايت با انزوا و ناکامي آمريکا جلسه آنان پايان يافت.
رئيس شوراي فرهنگ عمومي ابرکوه تصريح کرد: اما به خاطر اختلاف‌نظر با ديگر اعضاي شوراي امنيت نتوانستند قطعنامه‌اي را عليه کشورمان به تصويب برسانند .
وي تأکيد کرد: سرانجام شکاف بين شرق و غرب بر سربرنامه موشکي ايران بيشتر علني شد و ناکامي مثلث شوم آمريکا، انگليس و فرانسه در تصويب قطعنامه عليه ايران نشان داد که آمريکا ديگر قادر نيست اجماع قبلي خود را بازسازي کند.
امام‌جمعه ابرکوه اضافه کرد: مسئولان کشورمان بارها اعلام کرده‌اند که توان موشکي ايران بازدارنده و دفاعي است و قابل‌مذاکره نيست.
وي بابيان اينکه 26 آذر 1365 سالروز تحويل 45 تا 60 فروند هواپيماي ميراژ توسط فرانسه به صدام است، خاطرنشان کرد: در اوج جنگ و زمان درماندگي صدام هواپيما به او دادند تا از سقوط و شکست نجاتش دهند و ما قدرت چندان دفاعي نداشتيم.
حسيني يادآور شد : صدام با همين هواپيماها ملت ما را بمباران کرد ، اما اين جنايت‌هاي آن‌ها را فراموش نمي‌کنيم و مي‌دانيم به همان دليل جنايت ديروزتان در کمک به حمايت از صدام، امروز از قدرت دفاعي و موشکي ملت ما ناراحتيد.
وي بيان کرد: در 21 آذر سال 61 بود که صدام دزفول و شهرهاي خوزستان ( پايتخت شهدا ) را موشک‌باران ‌کرد و شما قهقهه مي‌زديد، حق‌داريد امروز به خاطر قدرت موشکي و دفاعي ما گريه کنيد و ناراحت باشيد.
امام‌جمعه ابرکوه تأکيد کرد: به لطف خدا اين اقتدار جهاني شده و در عرصه‌هاي جهاني هم شاهد دست برتر جبهه مقاومت هستيم و ديديم که در نشستي براي ايجاد آتش‌بس در يمن تشکيل شد اين‌ها نتوانستند نقطه نظراتشان را بر انصار الله تحميل کنند .
حسيني تصريح کرد: بلکه هم رسماً انصار الله را دعوت کردند و به رسميت شناختند و هم اينکه قيام جليقه زردها در فرانسه نشان داد که ستاره بخت آمريکا و غرب رو به افول است.
وي افزود: اعتراض مردم فرانسه به سرمايه‌داري و بي‌عدالتي و شکاف فزاينده طبقاتي پرده از نظام ظلم و سلطه برداشت و مردم دنيا دانستند چهره بزک شده غرب و آمريکا چهره فريب است و به لطف خدا مرگ آمريکا و هم‌پيمانانش فرارسيده است.
امام‌جمعه ابرکوه با اشاره به ديدار جمعي از خانواده‌هاي معظم شهداي مدافع حرم با مقام معظم رهبري گفت: ما نبايد لحظه‌اي غافل شويم جوانان و ملت و صنوف بايد مراقب باشند ميدان را براي دشمن آماده نکنند.
وي اظهار کرد: مهم‌ترين هدف دشمن اين است که ما از نقاط قوت خود صرف‌نظر کنيم و از عناصر قدرت ملي ازجمله پيشرفت‌هاي چشمگير هسته‌اي و توانايي‌هاي قدرتمندانه موشکي و نفوذ منطقه‌اي کشورمان دست‌برداريم.
حسيني با اشاره به چهل‌سالگي انقلاب خاطرنشان کرد: اين جوانان غيوري هستند که امام خميني (ره) و جنگ تحميلي را نديدند اما رويش انقلاب شدند و همان روحيه نسل اول انقلاب رادارند.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1397

شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه میتوانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.

موضوع خطبه ها

موضوع خطبه :مواعظ ائمه معصومین(ع)

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.