02 فروردين 1398 ساعت 10:03
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار

حوزه و دانشگاه مکمل توسعه مسائل فرهنگی نظام هستند

امام‌جمعه ابرکوه:حوزه و دانشگاه مکمل توسعه مسائل فرهنگی نظام هستند

امام‌جمعه ابرکوه بابیان اینکه وحدت حوزه و دانشگاه، از جمله ضرورت‌های مهم اجتماعی است، گفت: این 2 نهاد مکمل توسعه مسائل فرهنگی، اجتماعی، آموزشی در نظام اسلامی هستند.

به گزارش سروابرکوه؛ جمعی از دانشجویان دانشکده فنی شریف ابرکوه با حضور در حوزه علمیه ولی‌عصر (عج) با اهدا شاخه‌های گل به طلاب روز وحدت حوزه و دانشگاه را گرامی داشتند.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی به همین مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه در دیدار جمعی از استادان و دانشجویان دانشکده فنی شریف و طلاب حوزه علمیه ابرکوه ، با گرامیداشت خاطره شهید آیت‌الله محمد مفتح افزود: حوزه و دانشگاه 2 بال برای به پرواز درآوردن جامعه به سمت تعالی و پیشرفت هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه اظهار داشت: اگر به خواهیم جامعه‌ای متعالی و مترقی داشته باشیم باید به علم ‌روز همراه با پایبندی به اصول اسلامی و انسانی و توسعه آن در نسل جوان دانشگاهی و سطح عمومی جامعه دسترسی داشته باشیم.

حسینی ادامه داد: نزدیک شدن و همکاری دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه موجب سعادت رشد و ترقی جامعه خواهد شد.


وی یادآور شد: امروز دشمن از هر فرصتی برای ایجاد تفرقه و شکاف بین روحانیان و دانشجویان استفاده می‌کند تا این 2 قشر را رو در روی هم قرار دهد و انسجام حوزه و دانشگاه را از بین ببرد که بصیرت این دو نهاد بزرگ فرهنگی ، توطئه‌های دشمن تاکون خنثی شده است

رئیس حوزه علمیه ولی‌عصر (عج) ابرکوه تأکید کرد: امروز حوزه و دانشگاه باید نیازهای روز جامعه را که توسعه فرهنگی مبتنی بر دینی است ترویج کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه همچنین بر هوشیاری طلاب حوزه‌ها ، استادان و دانشجویان دانشگاه‌ها در برابر توطئه‌های دشمن تأکید کرد.

هم‌اکنون در دانشکده فنی شریف ابرکوه 400 دانشجو در 6 رشته برق صنعتی ،تأسیسات الکتریکی ، پست و انتقال ،کارهای عمومی ساختمان ، راه‌سازی و مکانیک مشغول تحصیل هستند.

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1397

شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه میتوانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.

موضوع خطبه ها

موضوع خطبه :مواعظ ائمه معصومین(ع)

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.