28 دی 1397 ساعت 10:41
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار

حماسه 9 دی؛ محصول تدابیر رهبر انقلاب و ولایت پذیری مردم بود

امام جمعه ابرکوه:حماسه 9 دی؛ محصول تدابیر رهبر انقلاب و ولایت پذیری مردم بود

امام جمعه ابرکوه گفت: مردم در جریان فتنه 88، با نگاه به جهت گیری‌های رهبری واکنش خود را در جریان فتنه تنظیم کرده و حماسه ۹ دی را آفریدند.

به گزارش سروابرکوه، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه در خطبه های امروز این شهرستان ضمن تسلیت رحلت ملکوتی آیت الله هاشمی شاهرودی(ره)، اظهار کرد: مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی شخصیتی است که طی ۷۰ سال جهاد علمی و سیاسی و خدمت در ارکان مختلف نظام اسلامی خوشترین خاطرات را برای دوستان انقلابی خود به یادگار گذاشت.

وی با بیان اینکه مرحوم هاشمی از پیشتازان مبارزه علیه رژیم بعث عراق بود گفت: این مجاهد نستوه، در هفت دهه از عمر خود به ویژه در قوه قضاییه و مجمع تشخیص مصلحت کارآئی عالی داشت و شخصیتی در تراز نظام اسلامی بود.

حماسه 9 دی؛ محصول تدابیر رهبر انقلاب و ولایت پذیری مردم
حجت الاسلام حسینی با اشاره به ۹ دی سالروز بصیرت و میثاق با ولایت اذعان کرد: 9 دی روزی است که یادآور خلق حماسه ای خودجوش توسط ملت ایران برای دفع فتنه سال ۸۸ می باشد؛ فتنه ای که همچون زهری در کام مردم سالاری دینی بود و حوادث عاشورای آن سال احساسات مذهبی مردم را توسط فتنه‌گران جریحه‌دار کرد.

خطیب جمعه ابرکوه حماسه ۹ دی را ماندگار ترین تجلی حضور مردم در دفاع از انقلاب، نظام و ولایت برشمرد و تاکید کرد: این حماسه محصول تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب بود که در گام اول با سران فتنه مدارا و نصیحت پدرانه داشتند، در گام دوم قاطعانه به پای قانون و حقوق ملت ایستادند و در گام سوم  بصیرت بخشی، روشنگری در اقناع افکار عمومی از ماهیت فتنه جویانه این عوامل نمودند.این مقام مسئول بصیرت مردم را جریان فتنه سال ۸۸، یادآور شد و گفت: در این جریان، مردم متوجه شدند که اصل نظام که دستاورد خون شهدایشان است توسط برنامه ریزان و طراحان فتنه در معرض خطر است و اگر از ولایت فقیه پشتیبانی نکنند، به مملکتشان آسیب خواهد رسید؛ لذا با نگاه به جهت گیری‌های رهبری واکنش خود را در جریان فتنه تنظیم کرده و حماسه ۹ دی را آفریدند.

امام جمعه ابرکوه در بخش دیگر از سخنان خود در خصوص اعدام سلطان سکه و سلطان قیر و سران فساد اقتصادی گفت: ضعف سیستم مدیریتی و نظارت متولیان در امور حسابرسی و قضایی در دولت های گذشته تاکنون، سودجویان و اخلالگران اقتصادی را جری کرد و اقدام به موقع قوه قضائیه به منظور تعدیل نظام اقتصادی کشور بسیار کارخوب و به جایی است.

اختصاص بیش از 6 میلیارد تومان برای تجهیز دهکده های توریستی و اقامتگاه های ابرکوه و بهمن
وی با اشاره به بحث لزوم استفاده از ظرفیت های میراثی شهرستان ابرکوه گفت: در این خصوص ۸ بوم گردی در ابرکوه، شهراسب، تیزک، ده عرب و جلال آباد ایجاد شده و2  اقامتگاه سنتی در مجموعه آقازاده و مستوفی فعال شده و دو اقامتگاه دیگر هم در بیرون خانه آقا زاده و قلعه تیجرد در دست اقدام است.

حسینی با بیان اینکه در قلعه تیجرد توسط یکی از سرمایه‌گزار؛ 150هکتار زمین جهت احداث بزرگترین دهکده توریستی و گردشگری در کشور در دست اقدام است گفت: این طرح تحول بخش عظیمی برای بحث صنعت سالم گردشگری در ابرکوه خواهد بود.

بخش بهمن پاره تن ابرکوه است و تصمیمات شهرستانی باید در آنجا هم اجرایی شود
وی افزود: بخش بهمن پاره تن ابرکوه است و هر تصمیمی برای ابرکوه گرفته شد، در بخش بهمن نیز باید همیاری کامل صورت گیرد؛ چون ترویج میراث گذشتگان مانع زوال هویت فرهنگی جامعه اسلامی خواهد شد و همچنانکه تا کنون علاوه بر میلیون ها تومان تسهیلات خرد، 5 میلیارد تومان هم برای مجتمع بین راهی و دهکده توریستی تیجرد و اقامتگاه ها اختصاص یافته؛ یک میلیارد تومان هم برای سفره خانه سنتی مهرآباد اختصاص یافته است

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1397

شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه میتوانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.

موضوع خطبه ها

موضوع اصلی:مواعظ اهل بیت(ع)

موضوع خطبه این هفته:مواعظ حضرت زهرا سلام الله علیها

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.