02 فروردين 1398 ساعت 10:02
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار

ضعف مدیریت و نظارت سودجویان و اخلالگران اقتصادی را جری کرده است

امام جمعه ابرکوه:ضعف مدیریت و نظارت سودجویان و اخلالگران اقتصادی را جری کرده است
یزد ـ امام جمعه ابرکوه گفت: ضعف سیستم مدیریتی و نظارت متولیان در امور حسابرسی و قضایی در دولت‌های گذشته تاکنون، سودجویان و اخلالگران اقتصادی را جری کرده و این جنایات اقتصادی را رقم زده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به حماسه ۹ دی و وقایع سال ۸۸ اظهار داشت: اتفاقاتی که بعد از انتخابات سال ۸۸ رخ داد، شیرینی حماسه حضور پرشور مردم در انتخابات را به کام همگان تلخ و احساسات مذهبی مردم را جریحه‌دار کرد.

وی افزود: این وقایع تلخ تا روز ۹ دی ماه که حماسه تاریخی مردم در اقصی نقاط کشور اسلامی رقم خورد، ادامه یافت و در ۹  دی، مردم با خلق حماسه ای عظیم اعلام کردند که پای قانون، حقوق مردم و ولایت فقیه ایستاده اند.

حسینی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب نیز در ابتدا با فتنه گران مدارا کردند اما بعد از آن قاطعانه وارد شدند و اجازه هتک حرمت بیشتر و پای‌مال شدن قانون را ندادند.

وی، دستاورد مهم ۹ دی را روشنگری، ولایت‌مداری و بصیرت‌افزایی مردم دانست و عنوان کرد: مردم ولایت‌مدار ایران اسلامی در شرایطی سخت، با بصیرت و آگاهی فتنه را تشخیص دادند و با اطلاعت کامل از رهبر خود، فتنه‌گران را خاموش کردند.

امام جمعه ابرکوه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط خاص اقتصادی کشور و ضرورت مواجهه با عوامل فساد اقتصادی تصریح کرد: دستگاه قضایی با جدیت در این زمینه ورود کرده و لازم است هر سه قوه بر این موضوع اهتمام ویژه داشته باشند تا خروجی این برخوردها، بهبود معیشت مردم باشد.

وی عنوان کرد: اعدام سلطان سکه و سلطان قیر و سران فساد اقتصادی به‌ منظور تعدیل نظام اقتصادی کشور، اقدام شایسته ای است اما لازم است که در کنار آن، برخوردهای جدی با کارچاق کن‌های اقتصادی نیز انجام شود.

حسینی تصریح کرد: ضعف سیستم مدیریتی و نظارت متولیان در امور حسابرسی و قضایی در دولت‌های گذشته تاکنون، سودجویان و اخلالگران اقتصادی را جری کرده و این جنایات اقتصادی را رقم زده است اما امیدواریم به کمک مردم، این قبیل اقدامات برملا شود و اخلالگران و مفسدان اقتصادی که به جان نظام اقتصادی کشور افتاده‌اند، به چنگ عدالت گرفتار شوند.

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1397

شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه میتوانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.

موضوع خطبه ها

موضوع خطبه :مواعظ ائمه معصومین(ع)

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.