02 ارديبهشت 1398 ساعت 14:10
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار

انقلاب ایران عامل رشد و پیشرفت مسلمانان در جهان شد

 امام‌جمعه ابرکوه:انقلاب ایران عامل رشد و پیشرفت مسلمانان در جهان شد
یزد - ایرنا - امام‌جمعه ابرکوه بابیان اینکه امام خمینی (ره) درس آزادی و آزادگی را به ملت های مختلف دنیا آموختند، گفت: انقلاب اسلامی ایران با وجود توطئه‌های دشمنان و استکبار جهانی ، زمینه رشد و شکوفایی را نه ‌تنها برای مردم کشورمان، بلکه مسلمانان جهان فراهم کرد.
به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی دوشنبه شب در جمع طلاب، روحانیان و ائمه جماعت شهرستان به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب افرود: تاکنون توطئه‌های استکبار جهانی ، با اتحاد و همدلی مسلمانان جهان خنثی شد.
وی با اشاره به گذشت چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اظهار داشت : مبارزه ، تبعید و شجاعت حضرت امام (ره) و مشارکت مردم در راهپیمایی ها علیه رژیم ، باعث پیروزی انقلاب شد و این از الطاف کریمه خداوندی بود که به ملت ایران ارزانی کرد .
رئیس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه خاطرنشان کرد: بزرگداشت دهه فجر فرصتی است تا دستاوردهای مادی و معنوی و برکات این انقلاب را مرور کنیم .
وی یادآور شد: باید روحانیت و همچنین مسئولان دستگاه‌های فرهنگی خدمات و دستاوردهای انقلاب را به نسل امروز که بیشتر در مدارس و دانشگاه‌ها مشغول فراگیری علوم و مفاهیم مختلف هستند تبیین و تفسیر کنند.
وی بابیان اینکه جوانان از انواع امکانات، تجهیزات و فضاهای مجازی روز استفاده می‌کنند، افزود: روحانیت و مسئولان ، جوانان و دانش آموزان را از نظام استکباری رژیم پهلوی که فضای دیکتاتوری، فساد و اختناق را در کشور پایه‌ ریزی کرده بود، آشنا سازند.
امام‌جمعه ابرکوه تأکید کرد: با وجود تحریم‌های ظالمانه و شیطنت‌های استکبار جهانی و در صدر آنها آمریکا قرار دارد ، به لطف خداوند متعال و پیروی از منویات مقام معظم رهبری از مشکلات مقطعی موجود عبور خواهیم کرد.
وی بابیان اینکه رسالت و مسئولیت روحانیت مضاعف است ، یادآور شد: روحانیت و مبلغان در ترویج انقلاب و شعائر الهی مسئولیت بزرگی دارند.


حسینی تصریح کرد: امروز دنیا به این حقیقت اذعان دارد که ندای حق‌طلبی در جبهه پر اقتدار و پرصلابت انقلاب ایران تجلی‌یافته است .
وی بابیان اینکه امروز ملت ما با اقتدار عظیمی که ایران در جهان به آن دست‌ یافت، یادآور شد: این‌همه عظمت و اقتدار ، دستاورد خون هزاران شهید ، جانبازان ، آزادگان و ایثارگران است که در راه این انقلاب جانفشانی کرده اند.
رئیس حوزه علمیه ولی‌عصر (عج) ابرکوه ادامه داد: انقلاب ایران نوری بود که در دل تاریکی‌های ظلم ، جنایت و وحشت درخشید و بارقه رحمانی در قلوب مستضعفین و ملت‌های رنج‌ دیده و ستم‌کشیده را روشن کرد.
حسینی افراد: امروز اقتدار و عظمت انقلاب در سایه همدلی ، اتحاد و انسجام مردم و مسئولان و پیروی از ولایت به ‌دست‌ آمده است .
وی با بیان اینکه با اتحاد همدلی ملت ایران همیشه توطئه‌های دشمنان نقش بر آب ‌شد ، افزود: امام امت با مبارزه خویش ، ملت ایران را از زیربار ظلم و ستم استکبار نجات داد.
امام‌جمعه ابرکوه تأکید کرد: ملت ایران باشکوه خاصی در پیروی از منویات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در راهپیمایی 22 بهمن شرکت می کنند و به دشمنان و استکبار نشان خواهند داد که همچنان انقلاب و اتحاد ملت توطئه‌های استکبار را نقش بر آب خواهد کرد.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1398

لذا من شعار را امسال این قرار دادم: «رونق_تولید». باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیدا کند. از اوّل سال تا آخر سال ان‌شاءالله این معنا به صورت چشمگیری در کشور محسوس باشد.

موضوع خطبه ها

موضوع خطبه :مواعظ ائمه معصومین(ع)

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.