02 خرداد 1398 ساعت 06:46
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار

مسؤولین به جای مرفهین اطراف خود، مردم محروم را ببینند

امام‌جمعه ابرکوه مطرح کرد قرارگاه مقابله با جنگ اقتصادی کشور سربه‌زیر برف کرده/ مسؤولین به جای مرفهین اطراف خود، مردم محروم را ببینند

امام‌جمعه ابرکوه گفت: مسؤولین اقتصادی مردم محروم و گرفتار را ببینند که این وضعیت و گرانی تکانه‌های شدید به زندگی آنان وارد می‌کند و آنان صبورانه تحمل می‌کنند ولی مسؤولین فقط به آنان وعده می‌دهند.
قرارگاه مقابله با جنگ اقتصادی کشور سربه‌زیر برف کرده/ مسؤولین به جای مرفهین اطراف خود، مردم محروم را ببینند

به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی با اشاره به سفر بشار اسد به تهران، اظهار کرد: این سفر عملاً به معنای تحولی مطلوب در بحران سوریه و تثبیت حکومت آن کشور و پیروزی جبهه مقاومت است. بشار اسد به دلیل ایستادگی در برابر توطئه جهانی آمریکا، انگلیس، اسرائیل و ۸ سال مقاومت در برابر تروریست‌های تکفیری موفق به کسب عنوان قهرمان جهان عرب از سوی ولی امر مسلمین شد.

سفر اسد به تهران، پایان انزوای دولت سوریه

حسینی ابراز کرد: سفر اسد به تهران به معنای تجلیل از تلاش ایران در کمک به مبارزات جبهه مقاومت علیه تروریسم و پاسخی به حامیان مثلث غربی، عبری، عربی تروریست‌ها است تا بدانند که ایران و سوریه، عمق راهبردی یکدیگرند و این سفر آغازی بر پایان انزوای دولت سوریه است.


وی عبور سوریه از بحران، تثبیت سیاسی نظامی دولت سوریه و پاسخ به حامیان نقشه جدائی تهران و دمشق را از جمله پیام‌های سفر اسد عنوان کرد و گفت: دنیا مشاهده کرد که عملاً نفوذ ایران مقتدر در سوریه فراتر از بعد نظامی و مستشاری بوده و نفوذ معنوی، سیاسی و راهبردی در سوریه، به‌عنوان کمربند جبهه مقاومت برای جهان غیرقابل‌انکار است.

دوگانگی‌های رفتار ترامپ؛ حمایت از فعالیت هسته‌ای عربستان

امام‌جمعه ابرکوه به یکی دیگر از رفتارهای متناقض ترامپ اشاره و تصریح کرد: او همه عوامل و همپالگی خود را بسیج و تحریم‌های همه‌جانبه علیه ملت ایران وضع کرد تا از فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای ایران جلوگیری کند؛ اما از سوی دیگر برای ساخت ۱۶ نیروگاه اتمی در عربستان با هزینه بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار چراغ سبز نشان می‌دهد.

حسینی با بیان اینکه تمام منافع طرح هسته‌ای عربستان به جیب آمریکا می‌رود، ادامه داد: آمریکا بزرگ‌ترین حامی رژیم صهیونیستی است که بیش از ۲۰۰ کلاهک هسته‌ای داشته و به هیچ‌یک از معاهدات بین‌المللی نیز پایبند نیست. اسرائیل از طرف آمریکا به‌عنوان تنها بازیگر مجاز دارای سلاح‌های هسته‌ای در خاورمیانه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به طرح کودتای آمریکا در ونزوئلا، یادآور شد: مردم ونزوئلا در تظاهرات بزرگ خود علیه شیطنت‌های آمریکا پیام خود را مبنی بر دروغ بودن ادعاهای امریکا در مورد دموکراسی و بشردوستی به گوش جهان رساندند. قرار گرفتن آمریکای لاتین در اردوگاه جبهه مقاومت شکستی سنگین برای امپریالیسم جهانی است. لذا به دنبال دگرگون‌سازی ساختارهای سیاسی در منطقه و ونزوئلا هستند.

شهادت 65 هزار یمنی و کشته شدن 85 هزار کودک از گرسنگی دموکراسی دروغین آمریکا

رئیس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه یادآور شد: دموکراسی آمریکایی یعنی شهادت ۶۵ هزار نفر از مردم بی‌دفاع و بی‌گناه یمن که به جرم آزادی‌خواهی توسط ائتلاف سعودی و به دستور مستقیم آمریکا کشته شدند و ۸۵ هزار کودک یمنی هم به دلیل محاصره و بی‌غذایی جان باختند.

حسینی به استفاده از بمب‌های ممنوعه، غیرمتعارف خوشه‌ای، فسفری و میکروبی توسط عربستان اشاره کرد و افزود: امروز جنایت آمریکا و سعودی علیه ملت یمن منجر به شکل‌گیری بزرگ‌ترین تراژدی قرن ۲۱ و قحطی، بیماری‌های واگیردار، نابودی زیرساخت‌های اقتصادی و فاجعه‌بار شده است. یمن به آزمایشگاه سلاح‌های غرب و آمریکا تبدیل شده است؛ اما چرا بعضی‌ها هنوز آمریکا را فرشته نجات می‌دانند؟

مسؤولین اقتصادی به جای نگاه به مرفهین اطراف خود، مردم محروم را ببینند

وی به سالروز تأسیس کمیته امداد حضرت امام (ره) اشاره کرد و ادامه داد: امام خمینی به مسؤولین کشور سفارش کردند که به مستضعفان، زاغه‌نشینان و ... کمک کنند؛ اما چرا امروز در این شرایط وانفسای معیشتی محرومین در کشور، قرارگاه مقابله با جنگ اقتصادی سربه‌زیر برف کرده؟!

خطیب جمعه ابرکوه تصریح کرد: آقایان عزیز بالانشین، چشمانتان را باز کنید، ساختار مدیریتی کشور خصوصاً در بخش اقتصادی مشکل دارد، مدیران کشور کم انگیزه هستند. شما اطرافیان خود را که مرفهین هستند نبینید، این مردم محروم و گرفتار را ببینید که این وضعیت و گرانی ساعت‌به‌ساعت تکانه‌های شدید به زندگی آنان وارد می‌کند؛ اما صبورانه تحمل می‌کنند و شما به آنان وعده می‌دهید بُزک نمیر بهار میاد، خربزه و خیار میاد!

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1398

لذا من شعار را امسال این قرار دادم: «رونق_تولید». باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیدا کند. از اوّل سال تا آخر سال ان‌شاءالله این معنا به صورت چشمگیری در کشور محسوس باشد.

موضوع خطبه ها

موضوع خطبه :مواعظ ائمه معصومین(ع)

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.