03 ارديبهشت 1398 ساعت 05:56
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار

امام جمعه ابرکوه:مسئولان در زندگی شخصی ساده زیستی را رعایت کنند

امام جمعه ابرکوه:مسئولان در زندگی شخصی ساده زیستی را رعایت کنند
یزد - ایرنا - رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ابرکوه با تاکید بر ساده زیستی مسئولان می گوید: افرادی که در نظام اسلامی مسئولیت خدمت رسانی به عهده دارند، باید بیشتر به این موضوع توجه کنند.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی روز یکشنبه در نشست درس اخلاق مسئولان اداره های شهرستان افزود: مدیران باید سرآمد دیگران باشند و ساده زیستی می‌تواند برای اقتصاد جامعه مرهمی باشد .
وی گفت: وقتی مردم احساس کنند، سیاست‌گذاران مشکلات معیشتی آنها را درک می کنند، راحتر می‌توانند طعم تلخ مشکلات را تحمل کنند .
امام جمعه ابرکوه با بیان اینکه حضرت محمد (ص)که سرآمد همه انبیا الهی است، از مردم و با مردم بودن سخن می‌گویند، افزود : علی (ع) نیز ساده زیستن را بیان می‌کنند .
وی ادامه داد : ابراز همدردی وقتی محقق می‌شود، شخصی که مقام و منسبی دارد باید سطح زندگی خود را با مردم یکی کند و همتراز زندگی نیازمندان باشد .
رئیس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه بیان کرد: رعایت و تبلیغ اصول همزیستی با فقرا و زدودن روحیه تکبر و خودخواهی در جامعه ضروری است.
حسینی خاطرنشان کرد: هر مسئولی باید روحیه جهادی در خدمت رسانی به مردم داشته باشد و به مقام دلخوش نباشد بلکه مردم‌ دوست باشد و هم‌سطح مردم زندگی کند .
امام‌جمعه ابرکوه به نماد عینی در سیلاب ویرانگر اخیر در کشور اشاره کرد و یادآور شد: وقتی مقام دولتی مطالبات خانواده را هنگام عید رها و از نزدیک مشکلات مردم را نظاره‌ می کند، این خود حکومت دینی و مردمی است .
امام‌جمعه ابرکوه از مسئولان دستگاه‌های اجرایی و حکومتی خواست که برای رفع مشکلات همت کنند و با راه‌ اندازی پایگاه‌های امداد از جمله موکب‌ها ، کمک‌های مردمی را برای سیل‌زدگان جمع ‌آوری کنند .
فرماندار ابرکوه هم گفت : آمادگی لازم برای کمک به سیل‌زدگان با هماهنگی مدیریت بحران شهرستان انجام شود.
محمد کاظمی نسب افزود : سیل اخیر که بی‌سابقه بود خشم طبیعت را نشان داد که همه از جمله مسئولان بایستی در صدور مجوزهای ساخت‌ و ساز در حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها قانون را رعایت کنند.
وی با بیان اینکه مسئولان 2 رویکرد را در تکریم مردم لحاظ کنند افزود: مسئولان در تغییر رفتار اجتماعی خود دقت داشته باشند و عزم جدی در اجرای دقیق مقررات و قوانین دولتی را جزم کنند.
فرماندار ابرکوه ادامه داد: مسئولان با بهترین رفتار و اخلاق که مورد انتظار است با مردم رفتار کنند و بدون هرگونه بی‌احترامی جوابگوی مردم باشند .

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1398

لذا من شعار را امسال این قرار دادم: «رونق_تولید». باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیدا کند. از اوّل سال تا آخر سال ان‌شاءالله این معنا به صورت چشمگیری در کشور محسوس باشد.

موضوع خطبه ها

موضوع خطبه :مواعظ ائمه معصومین(ع)

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.