03 ارديبهشت 1398 ساعت 05:57
 
 

اوقات شرعی

 
 


اخبار

افکار متحجرانه وهابیون سبب مخدوش شدن تاریخ اسلام شده است

 حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی با اشاره به هشتم شوال، سالروز تخریب بارگاه ائمه بقیع اظهار داشت: وهابیون گمراه مجموعه‌ای هستند که افکار متحجرانه آنها موجب از بین رفتن پشتوانه‌های تاریخ و آثار اسلام شده است.

 

وی افزود: امروز باید روز عزای جهان اسلام به خاطر حادثه غم‌بار تخریب بارگاه ائمه در بقیع باشد چون این روز، روز هجوم به تاریخ اسلام است، روز وقوع خیانتی است که فراموش شدنی نیست اما مظلومیت مزار ائمه بقیع این چنین نخواهد ماند و به لطف خدا، وعده خدا نزدیک است.

 

 

وی تصریح کرد: امت اسلام به زودی بار دیگر آن بارگاه مقدس را بر مرقد امام مجتبی (ع) و امام سجاد (ع) و امام باقر (ع) و امام صادق (ع) خواهند ساخت.

 

خطیب جمعه ابرکوه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز جهانی مسجد و بسیج مساجد عنوان کرد: مسجد به عنوان پایگاه دین و مبانی توحیدی است که اسلام به عنوان زیباترین و پر مغزترین ابتکار آن را پدید آورده و عنوان خانه خدا به آن بخشیده است.

 

وی افزود: خانه خدا محل انس با خدا، کانون ذکر خدا و معراج معنوی انسان و همواره عرصه علم و تدبیر و تصمیم گیری و قضاوت و سیاست و جهاد و قیام علیه دشمنان خدا بوده است و مسجد هم جایگاهی آخرت ساز برای فرد و جامعه مسلمانان دارد و هم روح مسجد کالبد زندگی را پویا، پر نشاط، پر انگیزه و متحرک می‌سازد.

 

حسینی ادامه داد: مسجد چه در صدر اسلام و چه در دیگر زمان‌ها و به ویژه در دوران انقلاب اسلامی، منشا آثار بزرگ از قیام‌ها و نهضت‌ها بوده است و این مناسبت را گرامی می‌داریم و برای ائمه جماعات مساجد، هیئت امناء، پایگاه‌های مقاومت، خادمان و همه زحمت کشان در امر مسجد، عرض خدا قوت، تشکر و دعای خیر داریم.

 

امام جمعه ابرکوه همچنین با اشاره به آغاز کار دولت جدید اظهار داشت: دولتمردان جدید همچون مدیران گذشته باید بدانند که مدیریت و مسئولیت از دیدگاه مکتبی در نظام اسلامی، نوعی امانتداری است که هر وزیر، وکیل و رئیس باید امین این امانت باشد، نه به عنوان لقمه‌ای چرب و طعمه‌ای لذیذ و آشی دهان‌سوز به آن نگاه کند که تشنگان قدرت به دنبال آن هستند.

 

 

 

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1398

لذا من شعار را امسال این قرار دادم: «رونق_تولید». باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیدا کند. از اوّل سال تا آخر سال ان‌شاءالله این معنا به صورت چشمگیری در کشور محسوس باشد.

موضوع خطبه ها

موضوع خطبه :مواعظ ائمه معصومین(ع)

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.