02 فروردين 1398 ساعت 10:03
 
 

اوقات شرعی

 
 


درس اخلاق مدیران96/1/17

مقام معظم رهبری همچنان توجه مردم ومسئولین را به راهکارهای نیل به اقتصاد مقاومتی به طرح تولید واشتغال معطوف داشتند.اهتمام مجدد به امر اقتصاد مقاومتی درسال جدید بیانگر این است که تنها راهکار مقابله با ترفندهای دشمن ترویج تولید واشتغال است و این نقشه راه کشور می باشد نه شعارسال زیرا نظام سلطه به فرموده مقام معظم رهبری-سعی می کند کمبودهای معیشتی و اقتصادی کشور را به نظام و انقلاب نسبت دهد و مردم را دلسرد کند.
از طرفی هدف دشمن این است که با فشار اقتصادی بر معادلات سیاسی کشورمان تأثیر گذارد و درعرصه بین المللی نیز با تضعیف توان اقتصاد کشور توان الگو سازی انقلاب اسلامی را درخارج از کشور از بین ببرد و به یقین ارزیابی های دشمن در رصد اقتصادی کشور با محاسبات دقیق صورت گرفته اما باید اذعان کنیم که درداخل کشور این نقشه با بی خیالی مسئولین همراهی شده است.
هشداررهبری معظم به ترفند ونقشه اقتصادی دشمن مربوط به این سالها نیست بلکه ایشان از سال 89 به ضرورت اجرائی شدن اقتصاد مقاومتی درکشور تأکید داشتند.اما دولتمردان ما از آن زمان درخواب خرگوشی بودند و از راهبردهای کلان دشمن بی اطلاع.!دلیل موضوع هم این است که طی ده سال گذشته اهمیت تولید داخلی جدی گرفته نشد-قطع وابستگی اقتصادی به غرب به مخیله مسئولان اجرائی نیامد-خام فروشی کالای رهبردی امری عادی بود وخلاصه عملاً به استقلال کشور کسی جزرهبری نیاندیشید.
از طرفی ما هم خود را از تقصیر تطهیر کردیم و انگشت اتهام را به سمت دولت دراز کردیم و همه مشکلات اقتصادی را ناشی از ناکارآمدی مسئولین دانستیم درحالیکه این نظری غیرمنصفانه است چون درکارآمدی نظام اقتصادی کشور هم دولت وظیفه  ومسئولیت  تدبیر و سیاستگذاری اصولی وصحیح دارد و هم ملت باید همسوئی لازم را با دولت درپرهیز از اسراف وتبدذیر و ول خرجی و دوری از اشرافی گری وسبک زندگی مرفه ومصرف گرائی داشته باشد.
اگر مردم باورداشته باشند که خرید کالای خارجی یعنی رونق دادن به تولید واشتغال وبازاربیگانه و دشمن و راکد کردن و نابودی تولید واشتغال در اقتصاد داخلی به یقین دولت هم ازواردات بی رویه اجناس خارجی خودداری می کند.
مردم باید در قبال سرنوشت نظام اقتصادی کشور احساس تکلیف کنند و بدون اعتنا به خط کشی های سیاسی برای اعتلای نظام اقتصادی کشور به دنبال تحقق منویات رهبری دربخش اجرائی شدن اقتصاد مقاومتی باشند. یعنی منتظر نباشند دولت به تنهائی مسئولیتهای اقتصادی کشور را حل وفصل کند بلکه سرمایه داران-کار آفرینان-بازاریان واقتصاد دانان همه و همه دربحث اشتغال و تولید به میدان آیند و دولت هم ازآنان حمایت کند.
سرمایه وجود جوانان درکشور را نباید دست کم گرفت-وجود33 میلیون جوان آماده بکار یک سرمایه عظیم است.جوان مستعد و با انگیزه درکشورمیتواند حلّال مشکلات باشد نه مشکل زا برای کشور .بیکاری درکشور برای چنین جوانانی غمبار است و نباید هیچ تلاشی در امر اشتغال زائی برای جوانان کوتاهی شود.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1397

شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه میتوانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.

موضوع خطبه ها

موضوع خطبه :مواعظ ائمه معصومین(ع)

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.