03 ارديبهشت 1398 ساعت 05:56
 
 

اوقات شرعی

 
 


درس اخلاق مدیران4-11-97

جلسه درس اخلاق مدیران پنجشنبه چهارم بهمن ماه ۹۷
فرا رسیدن ۴۰ سالگی انقلاب را در دهه مبارک فجر عرض تبریک دارم در این نشست سخن از چهل سالگی انقلاب اسلامی داریم یعنی زمان کامل شدن پخته شدن و جهانی شدن انقلاب اسلامی گر چه در مقام تطبیق با عمر انسان ،چهل سالگی آغاز دوران میانسالی و سپس کهولت است اما چهل سالگی برای انقلاب یعنی آغازی برای اجرایی شدن اهداف کمال و تمام انقلاب در عرصه های جهانی ،نشان دادن اقتدار ایران اسلامی و ضعف دشمن می باشد.40 سالگی انقلاب به ویژه در دهه فجر می‌تواند نمایشگرچهره آمریکا به عنوان کلکسیون شکست‌های پی در پی در همه زمینه‌های سیاسی نظامی اجتماعی و اقتصادی باشد .از خاطرمان نمی رود که نزدیک به ۴۰ سال قبل حضرت امام رحمة الله علیه آمریکا را به مثابه ببر کاغذی و طبل تو خالی معرفی ‌کردند این حقیقت امروز در انظار جهانیان به صورت عینی آشکار شده است زیرا صف‌بندی آمریکا علیه ایران و ناکامی در شکست اراده ملت ایران اعتبار آمریکا را در جهان به شدت مخدوش ساخته است.
امروز ایران اسلامی به واسطه صبر و مقاومت ملت قهرمان و انقلابی اش در جهان بعنوان الگوی آزادی خواهان مطرح است به گونه ای که حتی اروپایی ها را هم می ‌بینیم که با الگوگیری از مدل رفتاری ایران درنحوه شعار دادن علیه مسائل ظلم جهانی برای احقاق حق شان سعی می‌کنند به سلطه70 ساله آمریکا در اروپا خاتمه دهند مقاومت چهل ساله ملت ایران استراتژی آمریکا را به یک به یک شکست کشانده به گونه ای که آمریکا خود را در برابر نیروهای جبهه مقاومت در تمامی پرونده های منطقه ای در لبنان و عراق و سوریه و افغانستان و یمن و دیگر مناطق آزادیخواه از جهان شکست خورده و ناتوان می بیند.
امروز به لطف خدا قدرت ایران اسلامی بر تمامی محاسبات آمریکایی ها سایه انداخته و اردوگاه استکبار جهانی را ناتوان کرده وعلت این ناتوانی همان تعمیق و نهادینه شدن نظریه مقاومت در میان نسل چهارم انقلاب به عنوان میراث داران انقلاب و نیز در منطقه و جهان اسلام است. ناکامی آمریکا در شکست اراده ملت ایران به عنوان الگوی جهانی تبدیل شده و اعتبار آمریکا را در جهان مخدوش ساخته است. ناتوانی و زبونی آمریکایی‌ها در همه ابعاد از جمله اینکه منافقین را از عراق به سمت خود بردند تا بتوانند آنها را سازماندهی و بازپروری کنند اما سرانجام با احساس ناتوانی تصمیم گرفته اند آنها را مجددا به عراق برگردانند ،با هدف بحران آفرینی و فتنه جدید آشکار شده است.
بحث خروج آمریکا از سوریه و افغانستان  حکایت دیگر از این ضعف است که شبکه تلویزیون رژیم غاصب اسرائیل علت خروج آمریکا از سوریه را ترس تحقیر بیشتر توسط ایران بیان می کند و می گوید این اقدام  نشان دهنده این است که آمریکا شکست خورده و ناکامی محاسباتش برای حمایت از متحدان منطقه ای جهت مقابله با ایران و محور مقاومت شکست دیگری برای اوست .اما زیباترین بیان وتعلیل در شکست و ناکامی آمریکا را مقام معظم رهبری دارند. ایشان می فرمایند یکی از دلایل شکست آمریکا این است که نتوانسته بر روحیه استقلال‌طلبی ملتها و بر روی جوانان ما در سراسر کشور که احساسات استقلال طلبانه دارند اثر بگذارد. این مخصوص جوانان کشور ما نیست بلکه در جوانان مومن و عزیز کشورهای همسایه ما هم هست که روحیه استقلال خواهی در آنها زیاد است .در مقام بیان این مطلب که آمریکا کلکسیون شکست است به اقرار خودشان می‌پردازیم که ترامپ گفته ما ۷ تریلیون دلار در خاورمیانه خرج و هزینه کردیم و چیزی به دست نیاوردیم به سوریه پیشنهاد پرداخت دهها میلیارد دلار کمک بلاعوض به شرط دوری جستن از ایران را دادند اما اسد رد کرد و گفت ایران هم پیمان قدرتمند ما است.
نغتالی بنت وزیر آموزش رژیم صهیونیستی با اذعان به قدرت موشکی حزب الله گفت:حزب ‌الله حالا چیزی بیش از ۱۳۰ هزار موشک در اختیار دارد و اکنون به خطر و تهدیدی جدی برای اسرائیل تبدیل شده و توانسته توان بازدارندگی تل‌آویو را از بین ببرد شکست در پیشبرد طرح معامله قرن برای مهار مقاومت فلسطین ناتوانی، در تشکیل ناتوی عربی، فشار افکار عمومی داخلی و خارجی آمریکا به قطع حمایت از دولت وهابی و تروریستی عربستان پس از مرگ خاشقجی همه اینها مؤلفه ای برای تحقق وعده  رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران شده که در دوم اردیبهشت ماه سال جاری در دیدار با کارگران و کارآفرینان فرمودند باید پای آمریکایی ها از این منطقه قطع شود باید از منطقه غرب آسیا بیرون بروند کسی باید از منطقه بیرون برود آمریکا است . نه جمهوری اسلامی ایران. ما اهل اینجا هستیم خلیج فارس خانه ما است اما شما بیگانه اید و به دنبال اهداف خیانت آمیز و فتنه هستید .اکنون می بینیم این نظر انقلابی حضرت آقا با اقدام به خروج آمریکا از سوریه و افغانستان و عقب نشینی از حمایت سعودی در جنگ یمن در حال اجرا شدن می باشد.
نقش مدیران در گرامیداشت  چهل سالگی انقلاب نقش عملی است . شما مدیران محترم کارگزاران نظام در شهرستان مدیران کل متولیان امر خدمات دولت در استان هستید .مردم برای انقلاب کم نگذاشتند این ما هستیم که باید بهتر ازین به وظیفه خود در قبال این مردم نجیب عمل کنیم .امروز خرسند کردن مردم  وبه دل گرم کردن مردم ایران جهاد فی سبیل الله است .چرا که اولا چیزی جز ادای حق آنها نیست نیست .ثانیاً حضور مقاومانه و آگاهانه و  بصیرانه مردم در صحنه راهکار صدور انقلاب به جهان است که موجب نوید دوستان یاس  دشمنان خواهد بود- ضمن اینکه تحلیل گران جهانی چهل سالگی انقلاب را با این حضور و روحیه انقلابی به ویژه در ۲۲ بهمن- نماد قدرت ملی انسجام عمومی و استمرار خروش سیل آسای انقلاب می دانند و از طرفی همگان به ناکامی آمریکا و اذنابش در مورد منحرف کردن جریان سیر انقلاب ومصادره آن یا انداختن بستر انقلاب در دست نااهلان و نامحرمان به رغم همه فشارها و زورگویی ها می خندند.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1398

لذا من شعار را امسال این قرار دادم: «رونق_تولید». باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیدا کند. از اوّل سال تا آخر سال ان‌شاءالله این معنا به صورت چشمگیری در کشور محسوس باشد.

موضوع خطبه ها

موضوع خطبه :مواعظ ائمه معصومین(ع)

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.