26 آذر 1397 ساعت 08:19
 
 

اوقات شرعی

 
 


استان یزد به سمت فاجعه زیست‌محیطی پیش می‌رود

امام‌جمعه ابرکوه:استان یزد به سمت فاجعه زیست‌محیطی پیش می‌رود
امام‌جمعه ابرکوه بابیان اینکه استان یزد به سمت فاجعه زیست‌محیطی پیش می‌رود، گفت: چرا در این زمینه فقط استاندار دغدغه دارد و نمایندگان مجلس و مسئولین توجهی به موضوع ندارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ابرکوه با اشاره به مشکلات کم‌آبی در کشور، اظهار کرد: آبی در کشور موجب ایجاد نگرانی شده؛ اما معضل کم شدن ذخایر آب برای مردم درست تفهیم و تبیین نشده است.

حسینی بابیان اینکه کشور در آستانه بحران خشک‌سالی و تغییرات اقلیمی قرار دارد، تصریح کرد: مردم می‌دانند که در سال‌های اخیر میزان بارندگی مخصوصاً در نیمه جنوبی کشور در پایین‌ترین سطح بوده ولی نمی‌دانند که سدهای مهم کشور کمتر از ۴۰ درصد آب داشته و منابع آب زیرزمینی به‌صورتی وحشتناکی کاهش‌یافته است.

امام‌جمعه ابرکوه تصریح گفت: استان یزد در راستای مقابله با این بحران به‌صورت جدی نیازمند مدیریت و اقدام فوری است که خوشبختانه استاندار یزد از همان ماه‌های نخست فعالیت خود رفع این معضل را اولویت اول استان دانسته و به دنبال راهکارهای مناسب است.

استان یزد به سمت فاجعه زیست‌محیطی پیش می‌رود

وی اذعان کرد: روند استان به سمت فاجعه زیست‌محیطی است و عزم و اراده دولت و ملت را برای جلوگیری از خطرات می‌طلبد؛ اما سخن اینجا است که چرا مشکل آب فقط مشکل استاندار شده است؟ چرا نمایندگان استان، مسئولین و دیگر مقامات به‌صورت جدی وارد این مقوله نمی‌شوند؟


حسینی تأکید کرد: ملت نجیب ما سال‌هاست که صبورانه مشکلات صنفی و معیشتی و اقتصادی را تحمّل کردند اما آب مسئله حیاتی است؛ آب و بی‌آبی به معنی حیات و مرگ است. در همین راستا مسئولین باید مدیریت جدی داشته و مردم نیز صرفه‌جوئی کنند.

مسئولین کشوری مطالبات مردم را بشنوند

رئیس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه، اضافه کرد: راه‌حل مشکل اقتصادی کشور هم این است که همه آستین همت را بالا زده و همکاری کنیم. مسئولین نیز باید صدای مردم و مطالبات قانونی آن‌ها در حوزه‌های مختلف اصناف، بازاریان، اتحادیه‌ها، بهداشت و درمان، حمل‌ونقل، مسکن و ... را شنیده و پیگیر حل‌وفصل مشکلات باشند.

وی با اشاره به اینکه بازاریان و صنوف تهران اجازه سوءاستفاده سیاسی عناصر بدخواه را در تجمعاتشان ندادند، افزود: این مهم نشان از درک بالای آنان از ارزش گوهر امنیت دارد که می‌دانند اولین شرط چرخیدن چرخ اقتصاد و بازار، داشتن امنیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است.

حسینی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که اگر ردم به صحنه بیایند هیچ مشکل لاینحلی در کشور وجود نخواهد داشت، گفت: مسئولین باید صادقانه، هوشمندانه و شفاف با مردم سخن بگویند، زیرا جنگ اقتصادی علیه ملت کلید خورده و این وحدت ملی و امید دادن به مردم پاسخ عملی توطئه‌های دشمن است.

افتتاح پالایشگاه میعانات گازی، نمونه عینی ایستادگی در برابر تحریم و رسیدن به خودکفایی

خطیب جمعه ابرکوه اذعان کرد: فاز دوم پالایشگاه خلیج‌فارس به‌عنوان بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان توسط فرزندان این کشور در اوج تحریم‌ها، تحمل شرایط سخت محیطی، گرمای پنجاه‌وچند درجه، افتتاح و به بهر برداری رسید تا حلقه خودکفایی کشور در تأمین بنزین و گازوئیل کامل شود.

مقابله با مفسدان اقتصادی به مردم امید می‌دهد

حسینی یادآور شد: تلاش و برخورد انقلابی مسئولین دولتی و قضایی در مقابله با شتر دزدان بازار سکه، ارز و طلا که نگرانی و هشدار رهبری را هم در پی داشت، به مردم امید می‌دهد.

وی با اشاره به طرح‌ها و نقشه‌های شوم دشمن برای نا امید کردن مردم، خاطرنشان کرد: دشمن باهدف ایجاد جنگ روانی سخن از بحران اقتصادی می‌راند درحالی‌که اقتصاد کشور تنها دچار مشکل شده است و هیچ بحرانی وجود ندارد.

امام‌جمعه ابرکوه در پایان ضمن اشاره به مناسبت‌های ملی و مذهبی هفته جاری گفت: در هفته مبارزه با بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان قرار داریم که مردم به‌ویژه دامداران باید با این بیماری‌ها مانند تب خونریزی کننده کنگو و بیماری‌های ویروسی، آشنا شده و حتی‌المقدور دام‌های خود را در کشتارگاه‌ها با رعایت اصول بهداشتی ذبح کنند.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1397

شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه میتوانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.

موضوع خطبه ها

موضوع اصلی:قیام امام حسین(ع)        

موضوع خطبه این هفته:رسالت سجادی

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.