26 آذر 1397 ساعت 08:45
 
 

اوقات شرعی

 
 


استان یزد به صورت جدّی نیازمند مدیریت و اقدام فوری در بخش آب است

  امام جمعه ابرکوه گفت: مشکل کم آبی در کشور موجب نگرانی شده، کم شدن ذخایر آبی برای مردم درست تفهیم و تبیین نشده است .
ایرنا-حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه نماز جمعه این هفته شهر ابرکوه افزود: ملت به خوبی می داند که سال های اخیر میزان بارندگی مخصوصاً در نیمه جنوبی کشور در پایین ترین سطح بود اما همه نمی دانند که سدهای مهم کشور کمتر از 40درصد آب دارند.
وی اظهار کرد : سطح منابع آب زیرزمینی کاهش یافته و کشور در آستانه بحران خشکسالی و تغییر اقلیمی قرار دارد .
حسینی ادامه داد: استان یزد به صورت جدّی نیازمند مدیریت و اقدام فوری در بخش آب است و این مشکل را استاندار یزد از همان ماه های نخست فعالیت خود در استان حس کرد و اولویّت اول استان دانست.
وی تصریح کرد : آقای محمود زمانی قمی استاندار محترم یزد به دنبال راهکارهای مقابله با بحران کم آبی است . اما سخن این است که چرا مشکل آب فقط مشکل استاندار شده است؟، نمایندگان استان، مسئولان و دیگر مقام ها چرا به صورت جدی وارد این مقوله نمی شوند.
وی ادامه داد: روند به سمت فاجعه زیست محیطی پیش می رود ، عزم و اراده دولت و ملت را برای جلوگیری از خطر می طلبد .
وی بیان کرد: مردم نجیب ما ، مشکلات صنفی و معیشتی و اقتصادی را سالهاست صبورانه تحمّل کردند اما آب مساله حیاتی است ، آب و بی آبی به معنای حیات ومرگ است .
وی گفت: مردم باید صرفه جویی کنند، اسراف نکنند و هم مسئولان مدیریت جدی داشته باشند، در بحث مشکل اقتصادی کشور هم راه حل این است که همه آستین همت را بالا بزنیم و همکاری کنیم و مسئولان هم باید صدای مردم و مطالبات قانونی در حوزه های مختلف مانند اصناف و بازاریان و اتحادیه ها،بهداشت و درمان ، حمل و نقل ، مسکن را بشنوند و پیگیر حل و فصل مشکلات باشند .
وی تاکید کرد: اینکه دیدیم بازاریان و صنوف در تهران اجازه سوء استفاده سیاسی عناصر بد خواه را در تجمّع شان ندادند، نشان از درک بالای بازاریان از ارزش گوهر امنیّت دارد، می دانند که اوّلین شرط چرخیدن اقتصاد و بازار، برخورداری کشور از امنیّت سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی است ما به کلام حکیمانه مقام معظم رهبری با تجربه های محسوس اعتقاد داریم اگر مردم به صحنه بیایند هیچ مشکل لاینحّلی در کشور وجود نخواهد داشت .

وی ادامه داد: لذا مسئولان باید صادقانه و هوشمندانه و شفاف با مردم سخن بگویند چون جنگ اقتصادی دشمن علیه ملت کلید خورده است و این وحدت ملی و انسجام دشمن شکن و امید دادن به مردم است که پاسخ عملی توطئه ها و طراحی های دشمن است .
وی در ادامه گفت: شما دید ، افتتاح فاز دوم پالایشگاه عظیم در خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان را چگونه فرزندان این کشور در اوج تحریم ها و تحمل شرایط سخت محیطی و گرمای پنجاه و چند درجه به بهره برداری رساندند تا حلقه خود کفایی کشور در تأمین بنزین و گازوئیل کامل شود،این مجاهدها به مردم امید می دهد .
حسینی بیان کرد: تلاش و برخورد انقلابی مسئولان دولتی و قضایی در مقابله با شتر دزدان بازار سکه ارز و طلا که نگرانی و هشدار رهبری را هم در پی داشته به مردم امید می دهد .
رئیس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه اظهار کرد: در بخش اقتصادی کشور دچار مشکل است نه بحران ، دشمن با هدف جنگ روانی حرف از بحران اقتصادی می زند !
امام جمعه شهر ابرکوه در ادامه به سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) اشاره کرد و تصریح کرد : همه مساجد و حسینیه ها پرچم عزای رئیس مذهب را برافراشته کنند و شهادت امام را در حالی گرامی می داریم که قبر غریبش در بقیع زایر ندارد .
وی اظهار کرد: امام صادق (ع) حق بزرگی را بر همه ما و مکتب و مذهب ما دارد و عموماً آموزه های دینی و فقهی ما از آن بزرگوار است

 

 

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1397

شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه میتوانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.

موضوع خطبه ها

موضوع اصلی:قیام امام حسین(ع)        

موضوع خطبه این هفته:رسالت سجادی

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.