26 آذر 1397 ساعت 08:12
 
 

اوقات شرعی

 
 


اروپایی‌ها در برجام نیمه‌جان به فکر وقت‌کُشی هستند

امام‌جمعه ابرکوه:اروپایی‌ها در برجام نیمه‌جان به فکر وقت‌کُشی هستند
امام‌جمعه ابرکوه گفت: در بسته پیشنهادی اروپایی‌ها راهکاری برای ادامه همکاری‌ها ارائه نشده و شروط رهبری نیز در آن رعایت نشده است که نشان می‌دهد اروپایی‌ها فقط به فکر وقت‌کشی هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یزد با اشاره به فرارسیدن روز گفتگو و تعامل با جهان، اظهار کرد: ایران اسلامی پایگاه منطق و گفتگو، کانون تعامل سازنده با جهانِ حق پذیر است نه جهان مستکبر و زورگو؛ بنابراین گفتگو باید در راستای اقتدار نظام اثرگذار باشد نه تضعیف آن.

حسینی بابیان اینکه ایران در کنار توان دفاعی خود با جهان تعامل و گفتگوی دیپلماسی دارد، افزود: عده‌ای تصور می‌کنند اگر ایران با آمریکا و کشورهای مستکبر و زیاده‌خواه گفتگو نکرد و زیاده‌خواهی آن‌ها را نپذیرفت، اهل تعامل با دنیا نیست.

امام‌جمعه ابرکوه ضمن تبریک دهه کرامت به فرارسیدن هفته حج اشاره کرد و گفت: حج عامل وحدت و انسجام امت اسلامی از سراسر جهان و اجتماعی برای برائت از مشرکان و دشمنان اسلام است.

وی در ادامه به 25 تیرماه روز بهزیستی و تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: سازمان بهزیستی در کشور به‌خوبی نشان داده که یکی از شاخصه‌های توسعه و پیشرفت در مطالعات نظری و سیاست‌گذاری‌های نظام، خصوصاً در شاخص سلامت جسم و روان جامعه است.


 حسینی ضمن گلایه مجدد از عدم‌حمایت‌های مسئولین استانی از شهرستان ابرکوه، یادآور شد: بخش عمده مراجعات محرومین بر دوش کمیته امداد است؛ اما اساساً اگر بهزیستی به وظیفه خود به‌خوبی عمل کند می‌تواند بسیاری از مشکلات نیازمندان را مرتفع کند.

خطیب جمعه ابرکوه ادامه داد: در ابرکوه حدود 32 هزار نفر تحت پوشش خدمات تأمین اجتماعی از جمله درمان، بازنشستگی، از کار افتادگی، بیکاری، ازدواج و ... هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه در رابطه با اهمیت شورای نگهبان، اذعان کرد: تشکیل شورای نگهبان به توصیه و تأکید حضرت امام (ره) بود که در قانون اساسی هم گنجانده شد و ایشان همیشه بر حفظ جایگاه و اقتدار این شورا در نظام اسلامی و قانون اساسی تأکید داشتند.

حسینی تصریح کرد: حملات به شورای نگهبان گاهی از ناحیه دشمنان دانا است که با اسلامیّت نظام مخالف‌اند و گاهی از ناحیه دوستان نادان که احیاناً مورد تأیید این شورا قرار نگرفته‌اند.

وی اضافه کرد: شورای نگهبان از مهم‌ترین نهادهای حکومتی است که حافظ و ناظر بر قانون اساسی بوده و فقدان آن در کنار مجلس موجب بی‌اعتباری مجلس می‌شود؛ چراکه نهاد مهارکننده و کنترل‌کننده قوانین مجلس و نظارت بر انتخابات است.

امام‌جمعه ابرکوه در رابطه با ادامه مذاکرات 1+4 خاطرنشان کرد: بحث برجام نیمه‌جان هنوز از مباحث مبتلابه کشور است که در این خصوص هفته گذشته اروپا بسته پیشنهادی خود را به ایران ارائه کرد. از محتوای کلام وزرای خارجه 1+4 یعنی کشورهای اروپائی چنین برمی‌آید که چنگی به دل نمی‌زند.

حسینی عنوان کرد: به گفته رئیس‌جمهور در بسته پیشنهادی، راهکار عملیاتی و شیوه مشخصی برای ادامه همکاری‌ها وجود ندارد و تنها تعهدات کلی در قالب بیانیه‌های سابق اتحادیه اروپا عنوان شده که فاقد ضمانت اجرائی بوده و شروط شش‌گانه مقام معظم رهبری در آن رعایت نشده است.

وی بابیان اینکه مذاکرات ایران و طرفه‌ای اروپائی در وین به نتیجه خاصی منجر نشد، تأکید کرد: اروپائی‌ها آشکارا به فکر وقت‌کُشی هستند تا تحریم‌های جدید آمریکا در مردادماه صورت گیرد و با سیاست یک بام و دو هوا ایران را در شرایط سخت‌تری قرار داده و بیشتر چانه‌زنی کنند.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

شعار سال 1397

شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه میتوانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.

موضوع خطبه ها

موضوع اصلی:قیام امام حسین(ع)        

موضوع خطبه این هفته:رسالت سجادی

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.