03 ارديبهشت 1398 ساعت 05:56
 
 

اوقات شرعی

 
 


صف آرایی علیه رقیب و خودی با انگیزه رسیدن به نام، نان و مقام

امام جمعه ابرکوه:صف آرایی علیه رقیب و خودی با انگیزه رسیدن به نام، نان و مقام

امام جمعه ابرکوه گفت: کسانی که برای رسیدن به نام، نان و مقام دست و پا می زنند، در حقیقت با فرهنگ و ارزش های ایمانی مردم بازی می کنند؛ بی مهابا جبهه های تصنعی ساخته و علیه رقیب و خودی ها متأسفانه صف آرایی می کنند.

به گزارش سرو ابرکوه، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه ضمن اشاره به خطبه 150 نهج البلاغه به بیان موضوع حضرت علی (ع) و پرهیز از جناح گرایی پرداخت:

خطبه 150 نهج البلاغه:
وأخذُوا يمِيناً وشِمالاً ظعْناً فِي مسالِك الْغيِّ، وترْكاً لِمذاهِبِ الرُّشْدِ، فلا تسْتعْجِلُوا ما هُو كائِنٌ مُرْصدٌ، ولا تسْتبْطِئُوا ما يجِيءُ بِهِ الْغدُ، فكمْ مِنْ...
*** (در جریانات) به چپ و راست گرایش یافته و در بیراهه و گمراهی قدم می گذارند و خط صحیح و رشد و هدایت را رها می سازند.!
*** در باره آنچه که باید باشد (و مقدر خداوند است که حاکمیت حق باشد- در تضعیف و تخریب این هدف) عجله نکنید (و ضربه نزنید که به زیان خودتان است)
*** آنچه را که قرار است فردا و در آینده نیز محقق شود، آن را دور ندانید ( بلکه تحقق وعده حاکمیت جهان اسلام به دست مهدی موعود (عج) از جانب خدا حق را باور داشته باشید.)
*** چه بسا بسیارند کسانی که برای رسیدن به چیزی( مانند پست های قدرت و کلیدی) عجله می کنند (و مراعات فرهنگ و اخلاق دینی را در رسیدن به اغراض سیاسی خود نمی نمایند و...)
*** وقتی به هدف خود رسیدند(چنان مسئولیت را سنگین و پر خطر می بینند که بعضأ پشیمان شده) و دوست دارند که هرگز به این مقام نمی رسیدند.! و چقدر امروز به فردا نزدیک است (که امروز این جناح و فردا جناحی دیگر...)
*** ای مردم اکنون هنگام رسیدن به مرحله فتنه و آزمایش هائی است که شما در بوته آنید و به شما وعده داده شده است و لیکن از نزدیکی زمان طلوع ستاره بخت و آزمایش خود با خبر نیستید!
*** بدانید فردی از ما (مهدی موعود(عج)) آن آزمایش های سخت را دریابد- با چراغی روشن در آن گام مینهد و سیره و روش صالحان عمل می کند.
*** گره ها را می گشاید، بردگان و ملت های اسیر را آزاد سازد. اجتماع گمراهان و ستمگران را پراکنده ساخته و پراکندگی اهل حق را به اتحاد کشاند.
*** این رهبر (سالها) در پنهانی از مردم آنگونه به سر می برد که پی جویان اثری از او نمی بینند، گر چه در یافتن اثرش بسیار جستجو کنند.
*** پس گروهی (انقلابی از ایران- این دیار خوبان) برای در هم کوبیدن فتنه و باطل آماده شده و قیام می کنند.
*** اینها کسانی هستند که چشمشان با قرآن روشنی می گیرد و تفسیر آیاتش را به گوش جان می گیرند.
درس:
*** حضرت در بیانی دیگر نیز می فرماید: الیمین و الشمال مظله و طریق الوسطی هی الجاده یعنی چپ و راست گمراهی است و طریق اصلی سعادت، راه وسط و صراط مستقیم است از این گرایش به چپ و راست وجاهت مذهبی ندارد.
*** آنچه را که با همت بلند مردم و رهبری پیامبر گونه حضرت امام تا کنون شاهد بوده ایم از سرنگونی رژیم 2500 ساله ستم شاهی و محقق شدن نظام اسلامی و مقابله با دسیسه های دشمن، بویژه جنگ تحمیلی و دیگر قضایا، این ها در واقع تحقق اراده الهی است. از این روست که تا کنون هر کس به هر نوع به مقابله با این حرکت عظیم برخواسته و با آن در افتاده، خودش ور افتاده است!
*** تصدی مسئولیت در نظام اسلامی باید با انگیزه معنوی و الهی و به قصد اداء تکلیف باشد حال کسانی که برای رسیدن به نام، نان و مقام دست و پا می زنند، در حقیقت با فرهنگ و ارزش های ایمانی مردم بازی می کنند؛ بدون توجه به لزوم شئونات اخلاقی در جهت تخریب و زشت کردن یکدیگر، بی مهابا جبهه های تصنعی ساخته و علیه رقیب و خودی ها متأسفانه صف آرایی می کنند. بدیهی است اینان ملاک ارزشی را برای تصدی پست های کلیدی ندارند.
*** بدانیم که همانگونه که با لطف خدا تا کنون دست های نا اهلان و نا محرمان از دین و مملکت کوتاه شده از این پس نیز لطف خدا از ما دور نیست.
ملاحظه:
مقام معظم رهبری بارها دسته بندی های کاذب چپی و راستی که از القائات دشمن است نا مقبول دانستند. مردم با ایمان و انقلابی و متعهد را در جبهه خودی و عوامل دشمن را که به نوعی آب به آسیای آنان ریخته ودر جهت تخریب ارزش های مکتبی و اعتقادی و انقلابی مردم حرکت می کنند غیر خودی خوانده اند. با این بیان جبهه دوست و دشمن شناخته می شود. مرزها معین شده و مأموریت ها تبیین می گردد.
این بیانات نورانی حضرت امیر(ع) گویای این حقیقت است که انقلاب اسلامی که عامل اتحاد جهان اسلام و آشنا کردن جامعه به مسولیت های خطیرش می باشد در حقیقت زمینه ساز آمدن آن رهبر صالحی است که جهت بر پائی حکومت جهانی اسلام و حاکمیت نظام قسط و عدل توحیدی با لطف خدا پس از سالها غیبت ظهور خواهد کرد و به اهداف بلند و انسان ساز مکتب جهان شمول اسلام جامعه عمل خواهد پوشاند. انشاء ا... .

 

شعار سال 1398

لذا من شعار را امسال این قرار دادم: «رونق_تولید». باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیدا کند. از اوّل سال تا آخر سال ان‌شاءالله این معنا به صورت چشمگیری در کشور محسوس باشد.

موضوع خطبه ها

موضوع خطبه :مواعظ ائمه معصومین(ع)

مدت خطبه ها:35دقیقه

 

 

گنجینه های فرهنگی

کانال پیام رسان نماز جمعه

با کلیک برتصویر زیر درکانال سروش نماز آدینه از مطالب متنوع شامل:داستانهای اخلاقی، نکات پند آمیز ،احادیث،اخبارسیاسی ،نکات روانشناسی ، خطبه ها و تصاویر نمازگزاران…. بهره مند شوید.